Trwa ładowanie...

MSW Ukrainy: oficer SBU zabity podczas akcji przeciwko separatystom

Oficer Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) został zabity, a pięciu innych zostało rannych podczas akcji przeciwko prorosyjskim separatystom w Słowiańsku w obwodzie donieckim na wschodzie kraju - poinformował minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow.
Share
Prorosyjscy separatyści w Słowiańsku
Prorosyjscy separatyści w SłowiańskuŹródło: PAP/EPA, Fot: ROMAN PILIPEY
d43j0ic

"Słowiańsk. Zabici i ranni po obu stronach. Z naszej strony - oficer SBU. Ranny szef centrum antyterrorystycznego SBU i cztery inne osoby. Ze strony separatystów nieustalona liczba" - oświadczył Awakow na Facebooku, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Według ministra separatyści wykorzystują do obrony przed antyterrorystami żywe tarcze utworzone z popierających ich ludzi. "W Słowiańsku popiera ich około tysiąca osób" - poinformował.

Według portalu "Nowosti Donbassa" ukraińskie służby specjalne opanowały już większą część Słowiańska. W Krasnym Łymanie, kolejnym mieście, które według mediów miało być opanowane przez siły prorosyjskie, mieszkańcy "przegonili separatystów-terrorystów" - czytamy w serwisie.

d43j0ic

Ukraińskie portale piszą że separatyści okupują także radę miejską w Jenakijewo koło Doniecka, nad którą wywieszono rosyjską flagę.

Strzały podczas akcji przeciwko separatystom w Słowiańsku

Prorosyjscy separatyści otworzyli ogień do żołnierzy sił specjalnych uczestniczących w operacji odbicia posterunku milicji w Słowiańsku w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie - informował wcześniej Awakow.

"Przekażcie wszystkim cywilom, by opuścili centrum miasta. Niech nie wychodzą z mieszkań i nie podchodzą do okien. Separatyści bez żadnych rozmów otworzyli ogień do podchodzących do nich oddziałów sił specjalnych" - napisał Awakow na swoim Facebooku.

Ekspert wojskowy z ruchu "Informacyjny Opór" Dmytro Tymczuk poinformował z kolei, że po stronie separatystów prorosyjskich w Słowiańsku zauważono rosyjskich żołnierzy.

"Dane operacyjne grupy +Informacyjny Opór+ wskazują, że wśród ludzi, którzy zajęli miejski komisariat milicji w Słowiańsku są żołnierze oddziałów specjalnych rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU" - przekazał.

d43j0ic

Podziel się opinią

Share
d43j0ic
d43j0ic
Więcej tematów