Trwa ładowanie...

MSW ostrzega przed zamachem terrorystycznym na Ukrainie w dniu otwarcia igrzysk w Soczi

Przed aktem terrorystycznym, przygotowywanym przez radykalne ugrupowania prawicowe ostrzegł p.o. ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko. Zasugerował, że do zamachu może dojść w piątek, w dniu otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

Share
MSW ostrzega przed zamachem terrorystycznym na Ukrainie w dniu otwarcia igrzysk w Soczi
Źródło: AFP, fot: Sergei Supinsky
d1t92fp

- Dziś jest dzień otwarcia olimpiady zimowej z Soczi. Złoczyńcy spróbują przyćmić to wydarzenie ekstremistycznymi działaniami, by zwrócić uwagę na swe postulaty - oświadczył Zacharczenko.

P.o. szefa MSW, ocenił, że o przygotowaniach do aktu terrorystycznego może świadczyć wybuch, do którego doszło w czwartek w Domu Związków Zawodowych w Kijowie, gdzie znajduje się sztab protestów antyrządowych. - Niewykluczone, że eksplozja nastąpiła podczas przygotowywania ładunku wybuchowego - powiedział.

d1t92fp

W wyniku eksplozji w Domu Związków Zawodowych ranne zostały dwie osoby. Jednej z nich lekarze amputowali część dłoni. Według sztabu miasteczka namiotowego na Majdanie Niepodległości wybuch nastąpił na piątym piętrze budynku. Eksplodował pakunek, na którym widniał napis "lekarstwa".

Na Ukrainie od listopada trwają protesty ludzi niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z UE. Kiedy przeciwko protestującym zaczęto używać siły, ich demonstracje przerodziły się w akcje antyrządowe. Doprowadziły one już do dymisji rządu premiera Mykoły Azarowa, jednak znajdujący się na Majdanie Niepodległości Ukraińcy domagają się także ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza.

d1t92fp

Podziel się opinią

Share
d1t92fp
d1t92fp
Więcej tematów