Trwa ładowanie...

MSW ostrzega przed zamachem terrorystycznym na Ukrainie w dniu otwarcia igrzysk w Soczi

Przed aktem terrorystycznym, przygotowywanym przez radykalne ugrupowania prawicowe ostrzegł p.o. ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko. Zasugerował, że do zamachu może dojść w piątek, w dniu otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

MSW ostrzega przed zamachem terrorystycznym na Ukrainie w dniu otwarcia igrzysk w SocziŹródło: AFP, fot: Sergei Supinsky
dz2k10h
dz2k10h

- Dziś jest dzień otwarcia olimpiady zimowej z Soczi. Złoczyńcy spróbują przyćmić to wydarzenie ekstremistycznymi działaniami, by zwrócić uwagę na swe postulaty - oświadczył Zacharczenko.

P.o. szefa MSW, ocenił, że o przygotowaniach do aktu terrorystycznego może świadczyć wybuch, do którego doszło w czwartek w Domu Związków Zawodowych w Kijowie, gdzie znajduje się sztab protestów antyrządowych. - Niewykluczone, że eksplozja nastąpiła podczas przygotowywania ładunku wybuchowego - powiedział.

W wyniku eksplozji w Domu Związków Zawodowych ranne zostały dwie osoby. Jednej z nich lekarze amputowali część dłoni. Według sztabu miasteczka namiotowego na Majdanie Niepodległości wybuch nastąpił na piątym piętrze budynku. Eksplodował pakunek, na którym widniał napis "lekarstwa".

dz2k10h

Na Ukrainie od listopada trwają protesty ludzi niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z UE. Kiedy przeciwko protestującym zaczęto używać siły, ich demonstracje przerodziły się w akcje antyrządowe. Doprowadziły one już do dymisji rządu premiera Mykoły Azarowa, jednak znajdujący się na Majdanie Niepodległości Ukraińcy domagają się także ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza.

dz2k10h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz2k10h
Więcej tematów