Trwa ładowanie...
d37fdzx

MSW ostrzega: fałszywe pisma o oddanie mieszkań uchodźcom

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych napływają sygnały, że osoby prywatne, zazwyczaj osoby starsze, otrzymują pisma podpisane przez rzekomego dyrektora z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pisma dotyczą oddania bądź udostępnienia mieszkań Syryjczykom, którzy mają przyjechać do Polski. Resort podkreśla, że nie prowadzi takich działań, a pisma są sfałszowane.
Share
MSW ostrzega: fałszywe pisma o oddanie mieszkań uchodźcom
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d37fdzx

Wysyłane do mieszkańców pisma to zwykły wydruk komputerowy. Nie ma na nim żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo MSW.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaprzecza, by wysyłało do mieszkańców jakiekolwiek pisma w sprawie oddania bądź udostępnienia mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku.

"Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a już tym bardziej nieistniejące od 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie wysyła pism w sprawie udostępnienia mieszkań Syryjczykom. W przypadku otrzymania podobnych pism/wezwań prosimy o zgłoszenie tego faktu na policję" - czytamy w oświadczeniu resortu.

Wszystkie oferty pomocy dla uchodźców zbierane są przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Każdy dobrowolnie może wysłać swoją ofertę pomocy na specjalnie uruchomioną skrzynkę mailową - pomoc@udsc.gov.pl. Adres ten przeznaczony jest zarówno dla osób prywatnych oraz organizacji społecznych.

d37fdzx

Podziel się opinią

Share
d37fdzx
d37fdzx
Więcej tematów