Trwa ładowanie...
d4hrlvh

MSW Niemiec: będziemy wydalać imigrantów za antysemityzm

Decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec jest odpowiedzią na sugestie Centralnej Rady Żydów. Organizacja twierdzi, że w ostatnich miesiącach nastroje antyżydowskie w kraju przybrały na sile.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Horst Seehofer jest sceptyczny wobec imigrantów
Horst Seehofer jest sceptyczny wobec imigrantów (East News, Fot: Piero Oliosi)
d4hrlvh

Szef MSW Horst Seehofer zapowiedział przygotowanie aktów prawnych, dzięki którym będzie możliwe wydalenie z kraju imigrantów o poglądach antysemickich, a nawet pozbawienie niemieckiego obywatelstwa islamistów.

Polityk znany jest ze sceptycznej postawy wobec muzułmańskich mieszkańców Niemiec. Niedawno media obiegła jego odpowiedź na słowa Angeli Merkel, która stwierdziła, że "islam stał się częścią Niemiec". Seehofer był przeciwnego zdania.

- Plany ministra Seehofera są przejawem czystego populizmu. W państwie prawa, jakim są Niemcy, nie można karać za antysemityzm uchodźców w sytuacji, gdy wielu Niemców jest zdeklarowanymi antysemitami - twierdzi Aneta Kachane z fundacji Amadeu Antonio. Jej zdaniem nawet 15 proc. rdzennego niemieckiego społeczeństwa może mieć poglądy antyżydowskie.

d4hrlvh

Zobacz także: Polskie odkrycie pomoże 40% populacji!

Jak powiedział "Rzeczpospolitej" ekspert Fundacji Bertelsmanna Stephan Vopel, za rozrost antysemityzmu w Niemczech odpowiedzialna jest Alternatywa dla Niemiec (AfD). Wspomniana partia jest pierwszym eurosceptycznym i antyimigranckim ugrupowaniem, które dostało się do niemieckiego parlamentu. W wyborach w 2017 roku na AfD zagłosowało prawie 6 milionów Niemców, co dało jej 12,6 proc. głosów.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hrlvh

Podziel się opinią

Share

d4hrlvh

d4hrlvh
Więcej tematów