Trwa ładowanie...
d2h6lrb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSW Egiptu: Na Nilu zderzyły się dwie łodzie; utonęło ok. 15 osób

Na Nilu w pobliżu stolicy Egiptu, Kairu, zderzyły dwie łodzie w wyniku czego w rzece utonęło co najmniej 15 osób - poinformowało egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Do tej pory z wody udało się uratować sześć osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSW Egiptu: Na Nilu zderzyły się dwie łodzie; utonęło ok. 15 osób
(PAP/DPA, Fot: S. Schuetter)
d2h6lrb

Resort spraw wewnętrznych tłumaczył, że w kolizji uczestniczyła jednostka turystyczna i rzeczny płaskodenny statek towarowy - galar. W wyniku zderzenia łódź wycieczkowa zaczęła nabierać wody i zatonęła. Egipskie władze zaznaczyły także, że kapitan jednostki towarowej został zatrzymany.

Egipskie ministerstwo zdrowia poinformowało agencję Associated Press, że na Nilu cały czas trwa akcja ratunkowa, jednak jest ona utrudniana przez ciemności. Dodało, że do okolicznych szpitali przewieziono do tej pory 12 ciał.

AP zwraca uwagę, że w okolicach egipskiej stolicy pływa po Nilu dużo jednostek, szczególnie turystycznych. Egipcjanie często na łodziach obchodzą zakończenie świętego dla muzułmanów miesiąca - ramadanu. Wielu z nich udaje się wtedy na turystyczne rejsy po rzece.

d2h6lrb

Zobacz także: Turyści omijają Tunezję

d2h6lrb

Podziel się opinią

Share

d2h6lrb

d2h6lrb
Więcej tematów