Trwa ładowanie...
mrowiny

Mrowiny. Mecenas, który miał bronić Jakuba A., zrezygnował

Na wniosek prokuratury w Świdnicy przyznano 22-letniemu Jakubowi A. obrońcę z urzędu. Podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin mężczyzna miał być reprezentowany przez mec. Sebastiana Kujacza. Ale adwokat złożył wniosek o wyłączenie go z postępowania.

Share
Mrowiny. Mecenas, który miał bronić Jakuba A., zrezygnował
Źródło: Policja dolnośląska
d14fwcs

Mec. Sebastain Kujacz złożył wniosek o zwolnienie go z obrony podejrzanego o zabójstwo 10-latki. - Złożyłem taki wniosek ze względu na moją znajomość z rodziną ofiary - powiedział w rozmowie z portalem polsatnews.pl adwokat.

Do tej pory Jakub A. nie chciał korzystać z pomocy obrońcy - zapewnił w rozmowie z portalem onet.pl prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

- Zaraz po zatrzymaniu Jakuba A. został z tej czynności sporządzony protokół. W tym protokole poucza się zatrzymanego, że o zatrzymaniu może zawiadomić inne osoby i ma prawo do kontaktu z adwokatem, jeżeli takiego kontaktu żąda - zaznaczył.

Zobacz też: Adam Bodnar zareagował na konkretną sprawę. "To trochę dziwne"

Mrowiny. Rodzina znalazła obrońcę Jakubowi A.

I dodał, że Jakub A. o to nie wnioskował. Obrońca, którego wyznaczono wtorek na wniosek prokuratury, został wybrany z listy miejscowych adwokatów. Mec. Sebastian Kujacz bronił m.in. Kamila M., który zamordował nożem swoją dziewczynę. Został skazany na 25 lat więzienia.

d14fwcs

Również rodzina wyznaczyła Jakubowi A. obrońcę z wyboru - podał portal radiozet.pl. Nie ujawniono jego nazwiska. Możliwe więc, że obrońca z urzędu nie będzie już potrzebny.

Mrowiny. Zabójstwo Kristiny i pogrzeb dziewczynki

- W siódmym miesiącu twojego życia zaczęłam ci pisać pamiętnik, który planowałam ci dać na osiemnaste urodziny. Nie było mi to dane, twoje życie zakończyło się brutalnie na cztery dni przed twoimi dziesiątymi urodzinami - powiedziała podczas pogrzebu matka zamordowanej Kristiny.

Dziewczynka została pożegnana w sobotę. Na jaw wciąż wychodzą nowe szczegóły dotyczące okoliczności jej morderstwa. Podejrzany o zbrodnię miał ciągle pisać do matki dziewczynki.

- Zawsze zaprzeczał, że coś do niej czuje. Tym uspokajał naszą czujność. Nasz syn wiedział, że jesteśmy temu kategorycznie przeciwni - mówiła w programie TVN "Uwaga" matka mężczyzny.

10-letnia Kristina zaginęła 13 czerwca. Jej ciało znaleziono w lesie niedaleko Mrowin. Trzy dni później zatrzymano 22-letniego Jakuba A.

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14fwcs

Podziel się opinią

Share
d14fwcs
d14fwcs
Więcej tematów