Trwa ładowanie...
d3hg42u

MPK Poznań w długi weekend - sporo zmian w rozkładzie przez bieg "Wings for Life"

Z powodu niedzielnego biegu "Wings for Life" w Poznaniu pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z wieloma zmianami w rozkładach autobusów i tramwajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MPK Poznań w długi weekend - sporo zmian w rozkładzie przez bieg "Wings for Life"
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d3hg42u

W piątek rozpoczyna się długi weekend majowy. Z tego powodu większych niespodzianek w rozkładzie MPK nie ma – 1 i 3 maja poznańskie autobusy i tramwaje będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy. Jedyne zmiany to zawieszenie w tych dniach kursowania linii nr 50. Autobusy linii nr 80 będą kursować tylko do pętli „Rudnicze”, a nr 81 i 84 będą dojeżdżać tylko do przystanku „os. Rusa/Szpital”. Poza tym 1, 2 i 3 maja linie autobusowe nr 98 i 348 nie będą wjeżdżać na teren kampusu UAM.

Sporo zmian zostanie jednak wprowadzonych w niedzielę, 3 maja z powodu biegu „Wings for Life World Run” odbywającego się na trasie: Malta - abpa Baraniaka - Jana Pawła II - rondo Rataje - Królowej Jadwigi - al. Niepodległości - Solna - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Podwale - Zawady - Hlonda - Główna - Gnieźnieńska i dalej w kierunku Gniezna.

Z tego powodu w godz. 12.30 – 15.00 wystąpią następujące utrudnienia w ruchu ulicznym:

d3hg42u

- ul. Abpa Baraniaka - przejazd na odcinku od ulicy Wiankowej do ulicy Jana Pawła II w obu kierunkach jezdnią południową;
- ul. Jana Pawła II - zamknięcie dla ruchu jezdni zachodniej na odcinku od ulicy Berdychowo do ronda Rataje, ruch po jezdni wschodniej tylko w kierunku Śródki;
- ciąg ulic: Krzywoustego (od ronda Rataje), most Królowej Jadwigi i Królowej Jadwigi - zamknięcie dla ruchu jezdni północnej, ruch po jezdni południowej tylko w kierunku Rataj; - al. Niepodległości - zamknięcie dla ruchu jezdni zachodniej od ulicy Nowowiejskiego do ulicy Niezłomnych, ruch po jezdni wschodniej tylko w kierunku ulicy Solnej;
- ciąg ulic: Solna, Wolnica, Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego - przejazd w obu kierunkach jezdnią południową;
- ciąg ulic: Podwale, Hlonda (od ulicy Św. Wincentego do Głównej) - przejazd w obu kierunkach jezdnią wschodnią;
- ciąg ulic: Główna, Gnieźnieńska - całkowite zamknięcie dla ruchu.

Oznacza to utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej. Mogą pojawić się opóźnienia w kursowaniu tramwajów linii nr: 2, 4, 5, 6, 8, 9, 12, 13, 16, 17 i 18 spowodowane czekaniem na przejazd tzw. śluzami na trasie biegu.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu wielu linii autobusowych:

Linia 51

d3hg42u

Objazd tylko w kierunku Poznania Głównego: od ul. Solnej przez Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta i Most Dworcowy. W kierunku os. Sobieskiego trasa bez zmian. Przejazd ulicami Solną, Wolnica i Małe Garbary w obu kierunkach jezdnią południową. W kierunku Poznania Głównego autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach oraz na tymczasowym przystanku „Solna” na jezdni południowej ul. Solnej.

Linia 63

Objazd w kierunku Górczyna: od ul. Solnej ulicami Nowowiejskiego i Pułaskiego do ul. Roosevelta. W kierunku Garbar trasa bez zmian. Przejazd ulicami Solną, Wolnica i Małe Garbary w obu kierunkach jezdnią południową. W kierunku Górczyna autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach oraz na tymczasowym przystanku „Solna” na jezdni południowej ul. Solnej.

Linia 68

d3hg42u

Objazd tylko w kierunku Poznania Głównego: od Alei Niepodległości przez Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta i Most Dworcowy. W kierunku Podolan trasa bez zmian. W kierunku Poznania Głównego autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach.

Linia 69

Objazd tylko w kierunku os. Kopernika: od Alei Niepodległości przez Nowowiejskiego i Pułaskiego do ul. Roosevelta. W kierunku os. Łokietka trasa bez zmian. W kierunku os. Kopernika autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach.

Linia 71

d3hg42u

Objazd tylko w kierunku os. Dębina: od Alei Niepodległości przez Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta i Most Dworcowy. W kierunku os. Wichrowe Wzgórze trasa bez zmian. W kierunku os. Dębina autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach.

Linia 73

Zmiana trasy w obu kierunkach: RONDO ŚRÓDKA – Podwale – Hlonda – Bałtycka – Janikowska – JANIKOWO. Przejazd ulicami Hlonda i Podwale w obu kierunkach jezdnią wschodnią. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach. W kierunku ronda Śródka autobusy będą zatrzymywać się także na wysokości przystanku „Hlonda” n/ż.

Linia 74

d3hg42u

Objazd tylko w kierunku os. Sobieskiego: od ronda Rataje ulicami Jana Pawła II, Berdychowo, Piotrowo, Kórnicką i mostem św. Rocha do ul. Mostowej. W kierunku os. Orła Białego trasa bez zmian. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach, także tramwajowych.

Linia 85

Objazd w obu kierunkach między Mostem Lecha a ul. Podwale przez ulicę Hlonda. Przejazd ulicami Hlonda i Podwale jezdnią wschodnią – autobusy jadące tymi ulicami w kierunku ronda Śródka zatrzymują się na wysokości przystanku „Hlonda n/ż”.

Linie 320 i 321

d3hg42u

Objazd w obu kierunkach między ulicami Podwale a Gdyńską ulicami Hlonda i Bałtycką. Przejazd ulicami Hlonda i Podwale jezdnią wschodnią – autobusy jadące tymi ulicami w kierunku ronda Śródka zatrzymują się na wysokości przystanku „Hlonda n/ż”.

Linia T4

Objazd w kierunku ronda Rataje ulicami Berdychowo, Piotrowo, Serafitek i Świętego Rocha. Regulacja ruchu w okolicach ronda Rataje w gestii Policji i służb Nadzoru Ruchu MPK.

Utrudnienia mogą pojawić się także na innych liniach autobusowych przebiegających przez trasę biegu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3hg42u

Podziel się opinią

Share
d3hg42u
d3hg42u
Więcej tematów