WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Możliwy wyciek danych 500 tys. pracowników poczty po ataku hakerów w USA

Amerykańska poczta (USPS) poinformowała w poniedziałek, że padła ofiarą ataku hakerskiego oraz że hakerzy mogli uzyskać dostęp do danych osobowych ok. 500 tys. jej pracowników i części klientów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Możliwy wyciek danych 500 tys. pracowników poczty po ataku hakerów w USA
(Fotolia)
WP

Sprawcy cyberataku mogli uzyskać dostęp do danych takich jak imiona i nazwiska, daty urodzin, adresy, informacje o stażu pracy, numery ubezpieczenia społecznego i dane osób wskazanych jako kontakt w nagłych sytuacjach - poinformowano w oświadczeniu.

"USPS (United States Postal Service) dowiedziała się w ostatnim czasie o ingerencji w jej wybrane systemy informacyjne. Natychmiast rozpoczęto dochodzenie w tej sprawie" - dodano.

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało w komunikacie, że bada "charakter i zakres" sprawy.

WP

Atak naraził też bezpieczeństwo danych osób, które kontaktowały się z biurem obsługi klienta poczty przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej w okresie od stycznia do 16 sierpnia br. Chodzi o nazwiska, adresy, numery telefonów i adresy elektroniczne tych osób.

Oglądaj też: Hakerzy opanowali billboard w Petersburgu

WP
WP