Trwa ładowanie...

Mozambik: 69 osób nie żyje po wypiciu zatrutego piwa

69 osób zmarło w Mozambiku podczas stypy po wypiciu tradycyjnego [ piwa ]( http://facet.wp.pl/kat,1034391,wid,16120372,wiadomosc.html ), które - jak się podejrzewa - zostało zatrute krokodylą żółcią - podaje brytyjski dziennik "The Independent", powołując się na lokalnych przedstawicieli służby zdrowia.
Share
Mozambik: 69 osób nie żyje po wypiciu zatrutego piwa
Źródło: Wikimedia Commons/ CC 2.0, Fot: Vox Efx
d2myl2h

Do tragicznych zdarzeń doszło w niedzielę w prowincji Tete, na północnym-zachodzie kraju - precyzuje "International Business Times". Podczas stypy częstowano żałobników tradycyjnym piwem z prosa i mąki kukurydzianej. Według agencji Associated Press, ci, którzy wypili napój rano, czuli się dobrze. Jednak już popołudniu ludzie zaczęli chorować. Prawdopodobnie więc piwo zostało skażone, gdy żałobnicy poszli na cmentarz. W pogrzebie brały udział setki osób.

Jeszcze tego samego wieczoru zmarło 56 ludzi, a niemal drugie tyle trafiło do szpitala z objawami zatrucia - podawało AP. Potem liczba ofiar wzrosła. Jest wśród nich kobieta, która warzyła piwo.

Do laboratorium w stolicy Mozambiku, Maputo, przesłano do zbadania próbki napoju i krwi ofiar. Podejrzewa się, że piwo zostało skażone żółcią krokodyla, z której wyrabia się silną truciznę.

Źródła: "The Independent", AP, "International Business Times".

d2myl2h

Podziel się opinią

Share
d2myl2h
d2myl2h
Więcej tematów