Trwa ładowanie...

Czarnek o "prześladowaniu chrześcijan". Użył mocnego porównania

Podczas czwartkowej konferencji szef MEiN Przemysław Czarnek stwierdził, że "chrześcijanie są prześladowani na skalę nie mniejszą niż w czasach pierwszych chrześcijan". – To jest prześladowanie, które zaczyna się od jakiś dyskryminacji, obstrukcji, od jakiegoś wyśmiewania. Widzimy to już w krajach Europy Zachodniej – ocenił.

Przemysław Czarnek na UKSWPrzemysław Czarnek na UKSWŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d417dq6
d417dq6

Opinię tę szef MEiN wygłosił podczas konferencji prasowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego o pomocy Kościołowi prześladowanemu w Afryce.

- Dzisiaj chrześcijanie są prześladowani na skalę nie mniejszą niż w czasach pierwszych chrześcijan, a nawet na skalę większą w wielu miejscach. To jest prześladowanie, które zaczyna się od jakiś dyskryminacji, obstrukcji, od jakiegoś wyśmiewania. Widzimy to już w krajach Europy Zachodniej – ocenił.

Czarnek przypomniał wojewodowanie

Poza tym w toku konferencji szef MEiN przypomniał, że jeszcze podczas wojewodowania w Lublinie wziął udział w dwóch projektach realizowanych przy współpracy z Fundacją Pomoc Kociołowi w Potrzebie – pomoc Aleppo i Haart Kenya. Drugi projekt, jak tłumaczył, miał na celu pomoc ofiarom handlu ludźmi.

d417dq6

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ostre słowa o Czarnku. Ma długą listę grzechów

- To projekty, które nie tylko miały za zadanie zgromadzenie środków finansowych na te dwa cele, ale również pobudzenie naszych umysłów, żebyśmy my mieli świadomość tego, że te potrzeby tam są ogromne, ale też mądra pomoc może być zdecydowanie bardziej skuteczna niż pomoc, która prowadzi wyłącznie do problemów, jakie widzieliśmy w latach 2014-2015 – mówił Czarnek.

Wskazał, że trzeba pomagać, ale pomagać "mądrze, tam na miejscu", również poprzez takie programy, jakie realizowane są na UKSW w Centrum Badań Wolności Religijnej.

d417dq6

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d417dq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d417dq6
Więcej tematów