Trwa ładowanie...
13-02-2015 13:02

Moskiewskie biuro podróży organizuje wycieczki do objętego wojną Donbasu

Moskiewska firma turystyczna organizuje wycieczki do Donbasu, obejmujące wizyty m.in. w Doniecku i Ługańsku. Według dziennika "Izwiestia", kilkudniowy pobyt w strefie objętej konfliktem zbrojnym kosztuje od 2 do 3 tysięcy dolarów.

Moskiewskie biuro podróży organizuje wycieczki do objętego wojną DonbasuŹródło: AFP, fot: Andrey Borodulin
dm3eyb3

Biuro "Megapolis kurort" przygotowało specjalny, kuloodporny autokar, którym może podróżować kilkuosobowa grupa. Jak pisze "The Moscow Times", pojazd jest w stanie zapewnić "komfortową" podróż 5-7 turystom wraz z uzbrojonymi po zęby ochroniarzami i lokalnym kierowcą oraz przewodnikiem.

Przed wyjazdem, każdy chętny będzie musiał podpisać oświadczenie, zdejmujące z organizatora wycieczki odpowiedzialność za życie uczestników.

Na razie zgłosiło się 10 chętnych na taką ekstremalną wycieczkę. Jak mówi jeden ze współwłaścicieli biura podróży, Anatolij Aronow, wiele osób jest teraz zainteresowanych tym, co dzieje się w Donbasie i chcą to zobaczyć na własne oczy.

dm3eyb3

Właściciele firmy utrzymują też, że przy okazji podróży z turystami, chcą dostarczać pomoc humanitarną cywilom w Donbasie.

"The Moscow Times" przytacza także słowa przywódcy separatystów z Doniecka, Andreja Purgina, który powiedział, że jego ludzie "nie będą przeszkadzać" w wycieczkach, ale też "nie mają czasu, aby pomóc". - Mamy tu wojnę - powiedział Purgin.

Co ciekawe, pomysł wywołał jednak oburzenie jednego z ministrów samozwańczej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. - Tutaj jest śmierć, łzy i smutek. Nie spodziewałem się, że ktoś wpadnie na taki pomysł, szczególnie nasi koledzy z Moskwy - powiedział Stanisław Winokurow, samozwańczy minister sportu i turystyki Ługańska.

Źródło: IAR, "Moscow Times"

dm3eyb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm3eyb3
Więcej tematów