Trwa ładowanie...
dhwauzj
IAR

Moskiewskie biuro podróży organizuje wycieczki do objętego wojną Donbasu

Moskiewska firma turystyczna organizuje wycieczki do Donbasu, obejmujące wizyty m.in. w Doniecku i Ługańsku. Według dziennika "Izwiestia", kilkudniowy pobyt w strefie objętej konfliktem zbrojnym kosztuje od 2 do 3 tysięcy dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy zbombardowanego domu w Doniecku próbują ratować swój dobytek z gruzów
Mieszkańcy zbombardowanego domu w Doniecku próbują ratować swój dobytek z gruzów (AFP, Fot: Andrey Borodulin)
dhwauzj

Biuro "Megapolis kurort" przygotowało specjalny, kuloodporny autokar, którym może podróżować kilkuosobowa grupa. Jak pisze "The Moscow Times", pojazd jest w stanie zapewnić "komfortową" podróż 5-7 turystom wraz z uzbrojonymi po zęby ochroniarzami i lokalnym kierowcą oraz przewodnikiem.

Przed wyjazdem, każdy chętny będzie musiał podpisać oświadczenie, zdejmujące z organizatora wycieczki odpowiedzialność za życie uczestników.

Na razie zgłosiło się 10 chętnych na taką ekstremalną wycieczkę. Jak mówi jeden ze współwłaścicieli biura podróży, Anatolij Aronow, wiele osób jest teraz zainteresowanych tym, co dzieje się w Donbasie i chcą to zobaczyć na własne oczy.

dhwauzj

Właściciele firmy utrzymują też, że przy okazji podróży z turystami, chcą dostarczać pomoc humanitarną cywilom w Donbasie.

"The Moscow Times" przytacza także słowa przywódcy separatystów z Doniecka, Andreja Purgina, który powiedział, że jego ludzie "nie będą przeszkadzać" w wycieczkach, ale też "nie mają czasu, aby pomóc". - Mamy tu wojnę - powiedział Purgin.

Co ciekawe, pomysł wywołał jednak oburzenie jednego z ministrów samozwańczej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. - Tutaj jest śmierć, łzy i smutek. Nie spodziewałem się, że ktoś wpadnie na taki pomysł, szczególnie nasi koledzy z Moskwy - powiedział Stanisław Winokurow, samozwańczy minister sportu i turystyki Ługańska.

Źródło: IAR, "Moscow Times"

dhwauzj

Podziel się opinią

Share
dhwauzj
dhwauzj
Więcej tematów