Trwa ładowanie...
d4l3g9u

Morawiecki składa życzenia. "Spełnionej nadziei na lepsze jutro"

Mateusz Morawiecki złożył Polakom świąteczne życzenia. Podkreślał w nich, abyśmy wzmacniali rodzinne więzi, budowali życzliwość, bliskość i szacunek. - Wszystkim dorosłym życzę spełnionej nadziei na lepsze jutro - powiedział premier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki złożył życzenia w filmie opublikowanym na Twitterze.
Mateusz Morawiecki złożył życzenia w filmie opublikowanym na Twitterze. (Twitter, Fot: Kancelaria Premiera)
d4l3g9u

Morawiecki rozpoczął swoje życzenia cytując Norwida. - Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego, łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczuci w tym chlebie - recytował Morawiecki tłumacząc, że te słowa polskiego poety są z nim od siódmego roku życia. - Są bez względu na to, jak wyglądały nasze rodzinne choinki i jak wyglądało grono najbliższych mi osób łamiących się w wigilię biblijnym chlebem - powiedział.

"Oby ten czas trwał w nas stale"

Swoje życzenia skierował zarówno do wszystkich w ojczyźnie, jak i Polaków rozsianych po całym świecie. - Te święta to wyjątkowy czas. Czas ciepła, radości i nadziei. Czas budowania, tego co najważniejsze, życzliwości, bliskości szacunku. To także czas dobra, które dajemy, które ofiarujemy drugiemu człowiekowi. Oby ten czas trwał w nas stale - mówił Mateusz Morawiecki. Wyraził też nadzieję, że opłatek przy wigilijnym stole "rzeczywiście nas ze sobą połączy".

d4l3g9u

"Spełnionej nadziei na lepsze jutro"

Premier podkreślał, jak ważne są więzi międzyludzkie. - Pragnę (...) złożyć z serca płynące życzenia, żebyśmy wzmacniali więzi rodzinne i przyjacielskie, między rodzicami i dziećmi, razem z babciami i dziadkami, siostrami, braćmi i innymi bliskimi - powiedział premier. No i niech żadnego dziecka nie zawiedzie święty mikołaj, a wszystkim dorosłym życzę spełnionej nadziei na lepsze jutro - dodał na koniec.

d4l3g9u

Podziel się opinią

Share
d4l3g9u
d4l3g9u
Więcej tematów