ycipk-2lwr5v

Morawiecki odbiera radość opozycji. "Wygraliśmy w sposób przekonujący"

W porównaniu do 2014 r. zyskaliśmy około 1 mln nowych wyborców - powiedział premier Mateusz Morawiecki, komentując wyniki wyborów samorządowych. Ocenił też, że Platforma Obywatelska nie zwiększyła swojego elektoratu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
ycipk-2lwr5v

W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Morawiecki zaznaczył, że PiS uzyskał najlepszy wynik w historii wyborów samorządowych. - Wygraliśmy te wybory w sposób przekonujący zarówno politycznie, jak i matematycznie - stwierdził szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

Dodał, że w liczbach bezwzględnych wzrost oznacza, że PiS przybyło o 25 proc. nowych wyborców.

Zdaniem Morawieckiego partia Jarosława Kaczyńskiego może samodzielnie rządzić w co najmniej czterech samorządach wojewódzkich. - Dotąd, w naszej domenie znajdowało się tylko Podkarpacie - mówił premier. Podkreślił też, że wszystko zależy jednak od ostatecznej liczby mandatów i chęci tworzenia lokalnych koalicji.

ycipk-2lwr5v

Premier zlekceważył w rozmowie z PAP wyniki Koalicji Obywatelskiej w dużych miastach i uznał, że opozycji udało się obronić jedynie "stare mateczniki". Ocenił, że PO "w ogóle nie powiększyła swojego elektoratu", choć połączyła siły z Nowoczesną i częścią lewicy.

Podkreślił też, że - jako szef rządu - jest bardzo zadowolony z tak wysokiej frekwencji. Uznał, że to efekt polityki społecznej PiS i "włączenia zapomnianych dotąd przez państwo polskie, grup społecznych do aktywności wyborczej".

ycipk-2lwr5v

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz, jak wyglądał wieczór wyborczy w Wirtualnej Polsce

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2lwr5v

ycipk-2lwr5v
ycipk-2lwr5v