Trwa ładowanie...
d4544nd

Morawiecki nie spotka się z ambasador Izraela? Nieoficjalne doniesienia

Na razie nie dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z ambasador Izraela Anną Azari w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Jak podaje nieoficjalnie RMF24, Kancelaria Premiera nie ma tego w planach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau
Premier podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau (PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
d4544nd

Do nowych przepisów odniósł się premier Izreala Benjamin Netanjahu, który zaznaczył, że "zdecydowanie sprzeciwia się" ustawie - Nie można zmienić biegu historii, nie można negować Holokaustu - stwierdził Netanjahu. Jego wzburzenie miał wywołać fakt, że Polska wspomnianą ustawą zaprzecza współudziałowi Polaków w Holokauście.

Premier Netanjahu zażądał natychmiastowego spotkania ambasadora Izraela z premierem Morawieckim, by przekazać jego sprzeciw ws. noewlizacji ustawy o IPN. Jak podaje nieoficjalnie RMF24, Kancelaria Premiera na razie nie ma tej wizyty w planach.

ZOBACZ WIDEO: USA uznały Jerozolimę za stolicę Izraela. Koemntarz Jarosława Kociszewskiego

Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela, w niedzielę zastępca ambasadora RP w Tel Awiwie został wezwany do izraelskiego MSZ. Miał złozyć wyjaśnienia w związku z nowelą ustawy o IPN, która przewiduje m.in. kary za stosowanie sformułowania "polskie obozy śmierci".

d4544nd

Na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie w Warszawie z udziałem przedstawicieli polskich władz i reprezentantów ambasady Izraela w Polsce - podaje RMF24.

Źródło: RMF24

d4544nd

Podziel się opinią

Share

d4544nd

d4544nd
Więcej tematów