Trwa ładowanie...

Morawiecki komentuje dymisję wiceministra. "Zagalopował się"

Potwierdzają się doniesienia Wirtualnej Polski. Mateusz Morawiecki podjął decyzję o dymisji wiceministra Pawła Chorążego. - Zdecydowanie zagalopował w niektórych swoich wypowiedziach - ocenił premier.

Share
Morawiecki komentuje dymisję wiceministra. "Zagalopował się"Źródło: East News, fot: Paweł Wiśniewski
d4fl740

Jak informowaliśmy wcześniej, premier Mateusz Morawiecki podjął w czwartek decyzję o zdymisjonowaniu wiceministra Pawła Chorążego.

Według naszych informacji, na decyzję premiera wpłynęły wypowiedzi Chorążego na temat polityki migracyjnej, wygłoszone podczas debaty zorganizowanej przez Klub Jagielloński w Warszawie 30 sierpnia. Wiceminister w dyskusji podczas panelu zatytułowanego: “Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska?” stwierdził m.in., że napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, a ”Polska musi i nawet jeśli nie chce, to powinna chcieć” takiego stanu rzeczy, ”bo migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces”.

Jak wynika z naszych źródeł z KPRM, gdy Mateusz Morawiecki dowiedział się o tych wypowiedziach, nie krył oburzenia. - Premier był wściekły, bo wypowiedzi Chorążego były zupełnie sprzeczne z tym, co rząd myśli i robi w sprawie imigrantów. Nie może pracować w rządzie ktoś, kto ma tak skrajnie inne zdanie niż rząd - ujawnił rozmówca Wirtualnej Polski.

Doniesienia WP powierdziła Joanna Kopcińska. W rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdziła, że "wypowiedzi pana ministra w sprawie imigrantów były skrajnie sprzeczne z tym, co robi polski rząd". - Rząd od początku miał jasne stanowisko: pomocy udzielamy tylko na miejscu. Premier nie będzie tolerował takich wypowiedzi, które w żaden sposób nie są spójne z tym, co rząd premiera Morawieckiego robi i planuje - zaznaczyła rzeczniczka rządu.

d4fl740

Głos zabrał sam premier Morawiecki. - Jest dymisja wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego; wiceminister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach - powiedział w piątek w Olkuszu szef polskiego rządu.

Zobacz także: PiS toczy bój z ludowcami. "To marsz ku końcówce PSL"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4fl740

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fl740
d4fl740
Więcej tematów