Trwa ładowanie...
d1uiqb3

Morawiecki chwali ekipę Tuska i krytykuje młodych. Nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele"

W związku z objęciem nowego stanowiska przez Mateusza Morawieckiego, wszyscy zaczynają się jeszcze raz dokładnie przyglądać jego politycznej przeszłości. Wracają nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele", w których zarejestrowany został także głos nowego premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagrania z 2013 roku ukazują zaskakującą prawdę o nowym premierze.
Nagrania z 2013 roku ukazują zaskakującą prawdę o nowym premierze. (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
d1uiqb3

Tygodnik Newsweek przypomniał stenogramy z rozmowy Morawieckiego, gdy był prezesem BZ WBK. Została ona nagrana w 2013 r. w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. W zapisie znajdują się wypowiedzi, które mogą zaskoczyć wyborców PiS - nowy premier pozytywnie ocenia działania posłów Platformy Obywatelskiej, chwali politykę Angeli Merkel oraz krytykuje młode pokolenie.

W rozmowie oprócz Mateusza Morawieckiego biorą udział szef PKO BP Zbigniew Jagiełło, Krzysztof Kilian, kierujący spółką PGE, za czasów PO oraz jego zastępczyni Bogusława Matuszewska. Ze stenogramów możemy wyczytać, że przyszły premier rządu PiS bardzo pozytywnie wypowiada się na temat projektów energetycznych PGE:

_– Dobrze to rozegraliście – zwraca się do Kiliana i Matuszewskiej. – To był wielki projekt, bardzo trudny. Pewne informacje, które zaczęły przedostawać się, były informacjami opartymi o racjonalność, o logikę, o logikę systemową, co warto, co nie warto (…). Ufam, że decyzja jest właściwa. Dobrze to rozegraliście. _

d1uiqb3

W rozmowie pojawia się również temat mentalności młodzieży, do której ówczesny prezes BZ WBK ma bardzo krytyczny stosunek.

Będziemy zap... i rowy, kur..., kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni. Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury, mniejsze oczekiwania (…). Ale wiesz, co, niestety w naszych dzieciach, w sensie w tym młodszym pokoleniu to ja widzę zjawisko niebezpieczne (…). Oczekiwania. Nic nie robić, dużo zarabiać, nie? (…) Oni jakby nie rozumieją, że idą ciężkie czasy.

Dziwić mogą również poglądy Mateusza Morawieckiego na temat czołowych polityków europejskich, krytykowanych przez PiS.

Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande - mówi Morawiecki

Źródło: Newsweek

d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów