Trwa ładowanie...

Modlą się tysiącami we Włocławku. Trwa "Polska pod krzyżem"

Zaczęła się "Polska pod krzyżem", czyli wielka modlitwa na lotnisku we Włocławku. Organizatorzy piszą, że na świecie płoną kościoły i katedry, wzmogły się ataki ze strony antychrześcijańskich środowisk. Dlatego liczą, że będą modlić się tysiącami,

Share
Modlą się tysiącami we Włocławku. Trwa "Polska pod krzyżem"Źródło: East News, fot: Tomasz Kwasek/Reporter
d3kx3yl

Wydarzenie trwa od sobotniego poranka. Organizatorem jest Diecezja Włocławska oraz fundacja "Solo Dios Basta". Program wypełniają modlitwy, które potrwają aż do późnych godzin nocnych. Przewidziano również konferencję pod hasłem "Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie".

"Płoną kościoły i katedry"

Organizatorzy w opisie wydarzenia tłumaczą, że w ostatnim czasie "wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk". Ich zdaniem "bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną skalę". Piszą o księżach, którzy popełniają samobójstwa i porzucają kapłaństwo.

"Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry" - czytamy dalej. Proponują, aby zadać pytanie, co można zrobić.

d3kx3yl

"Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego" - brzmi odpowiedź.

Transmisja w TVP

Organizatorzy szacują, że na włocławskim lotnisku modli się od rana ok. 20 tys. wiernych. Wydarzenie transmituje Telewizja Polska. Całość spotkania można oglądać online, a na antenie TVP1 pokazana zostanie transmisja z drogi krzyżowej. Relację prowadzi również Polskie Radio.

- To będzie manifestacja nie przeciwko komuś; to będzie manifestacja za wartościami chrześcijańskimi. I w związku z tym nic dziwnego, że media publiczne będą to szeroko relacjonować, żebyśmy wszyscy mogli w tym uczestniczyć i odwoływać się do wartości, które stanowią fundament naszej kultury - powiedział w tvp.info Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kx3yl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kx3yl
d3kx3yl
Więcej tematów