ycipk-f1il8g

Mocne słowa wicepremiera Włoch. "Obecna Europa będzie skończona za pół roku"

Luigi Di Maio z Ruchu Pięciu Gwiazd powiedział w Rzymie, że Europa z obecnymi władzami będzie "skończona" za pół roku. Wicepremier Włoch twierdzi, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego przyniosą polityczne "trzęsienie ziemi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Di Maio spodziewa się istotnych zmian w UE
Di Maio spodziewa się istotnych zmian w UE (East News)
ycipk-f1il8g

- Nie przyszedłem tu, by podnosić głos przeciwko Unii, bo - powiedzmy prawdę - za pół roku obecna Europa będzie skończona - powiedział podczas przemówienia w Rzymie.

Minister rozwoju gospodarczego i pracy oraz polityczny lider antysystemowego ruchu twierdzi, że po wyborach do PE dojdzie do takiego samego "trzęsienia ziemi, jakie przyniosły wybory we Włoszech". W tegorocznych wyborach parlamentarnych we Włoszech wygrał eurosceptyczny Ruch Pięciu Gwiazd z wynikiem blisko 33 proc.

Podczas wystąpienia na festynie krajowego związku rolników Luigi Di Maio nawiązał również do listu wysłanego w piątek do włoskiego rządu z Komisji Europejskiej. KE wyraziła w nim zaniepokojenie planem budżetu z powodu odejścia od wcześniejszych ustaleń z Unią Europejską. Niepokój budzi głównie prognozowany na przyszły rok deficyt na poziomie 2,4 proc. PKB.

ycipk-f1il8g

Zobacz także: Liroy szczerze o ruchu Kukiza. "Ja tam wsparcia nigdy nie miałem”

- Spodziewaliśmy się, że ten projekt nie spodoba się w Brukseli. Teraz rozpoczyna się dialog z Komisją Europejską, ale jasne musi być to, że nie na mowy o zrobieniu kroku wstecz - podkreślił wicepremier Włoch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-f1il8g
Polub WP Wiadomości
ycipk-f1il8g
ycipk-f1il8g