Trwa ładowanie...
denb7s0

Mniej bezrobotnych w zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim ubyło w marcu aż 4244 bezrobotnych. Był to najwyższy procentowo spadek w skali kraju. Znacząco przy tym wzrosła w regionie liczba ofert pracy - informuje "Kurier Szczeciński".

Share
denb7s0

Według wstępnych danych, w powiatowych urzędach pracy województwa zachodniopomorskiego zarejestrowanych bezrobotnych było 168 687. Od lutego do końca minionego miesiąca ubyło nam 4244 bezrobotnych - mówi Zbigniew Chabowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. W porównaniu z marcem z lat 2003-2005 był to rekordowy spadek - dodaje Chabowski.

W marcu osób pozostających bez pracy w Zachodniopomorskiem ubyło we wszystkich powiatach. Najwięcej w stargardzkim (o 6,3%) i w myśliborskim (o 369 osób, czyli 5,6%). Do spadku bezrobocia przyczyniła się "stabilizacja" napływu nowych klientów PUP-ów i znaczny wzrost liczby wykreślonych z ich rejestrów, głównie z tytułu podjęcia pracy i różnych form aktywizacji zawodowej.

Od lutego do marca liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się u nas z 13 005 osób do 12 229 - mówi Barbara Ankutowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie Szczecińskim. Przyczyniło się do tego to, że rozpoczęły się roboty publiczne oraz prace społecznie użyteczne i interwencyjne - dodaje Ankutowicz.

Na poprawę sytuacji oprócz subsydiowanych form zatrudnienia wpływ miała też wyższa liczba ofert w marcu. Przedsiębiorcy złożyli ich w Zachodniopomorskiem 6067, o 1131 więcej niż lutym. (PAP)

denb7s0

Podziel się opinią

Share
denb7s0
denb7s0
Więcej tematów