Trwa ładowanie...
d1xt55d
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Młodzież Wszechpolska pikietuje "Langenort"


Ponad 20 działaczy Młodzieży
Wszechpolskiej i Ligi Polskich Rodzin pikietowało w środę
holenderski statek-klinikę aborcyjną "Langenort". Porządku
pilnowała m.in. straż graniczna. Do wczesnego popołudnia nie
doszło do incydentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłum na wybrzeżu przy statku aborcyjnym
Tłum na wybrzeżu przy statku aborcyjnym (WP.PL, Fot: Hubert Wygonowski)
d1xt55d

Kilka minut po rozpoczęciu pikiety w pobliże holenderskiego statku podpłynęła jednostka, na której byli zwolennicy LPR i Młodzieży Wszechpolskiej. Mieli ze sobą m.in. biało-czerwone flagi. Po kilku minutach odpłynęli.

Przeciwnicy prawa do aborcji rozpoczęli pikietę około godz. 13. Przyszli m.in. z transparentem: "Langenort go home" (Langenort do domu). Na nabrzeżu ustawiono też trumnę z napisem "Langenort RU 486".

Uczestnicy pikiety krzyczeli: "Precz z aborcją, eutanazją i narkomanią". Jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej oświadczył, że protestujący nie pozwolą nikomu wejść na statek i nie dopuszczą do łamania polskiego prawa. Dodał, że "jeśli władze nie robią nic, aby do tego nie dochodziło, to muszą to zrobić społecznicy".

Nabrzeże, przy którym stoi jednostka, pilnowane jest przez straż graniczną i ochroniarzy wynajętych przez feministki. Dowodzący tą akcją powiedział, że funkcjonariusze straży zabezpieczyli kilka puszek farby. Zapowiedział, że farba i jajka będą rekwirowane.

d1xt55d

Podziel się opinią

Share

d1xt55d

d1xt55d
Więcej tematów