Trwa ładowanie...
d26v7v8

Młodzi konstruktorzy stworzyli sztuczną dłoń. Atutem jest cena i łatwość obsługi

Młodzi naukowcy z Politechniki Wrocławskiej stworzyli prototyp sztucznej dłoni - EZI-Hand. Proteza jest prosta w obsłudze, uniwersalna oraz tania. Projekt zyskał już akceptację na konferencji technicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzi konstruktorzy stworzyli sztuczną dłoń. Atutem jest cena i łatwość obsługi
(Facebook, Fot: Koło Naukowe EZI)
d26v7v8

Studenci z Koła Naukowego EZI działającego na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej skonstruowali EZI-Hand, czyli protezę ludzkiej dłoni. Konstruktorzy za cel postawili sobie stworzenie urządzenia uniwersalnego, szeroko dostępnego oraz taniego i śmiało można powiedzieć, że realizacja projektu powiodła się we wszystkich wspomnianych aspektach.

Prototyp sztucznej dłoni kosztował około 500 złotych. Bardzo ważne jest to, że testowana na kilku osobach proteza nie wymagała specjalnej kalibracji dla każdej z nich, a ponadto EZI-Hand może być stosowana u osób nie posiadających znacznej części dłoni, ponieważ do części ruchów wykorzystywane są impulsy elektryczne wytwarzane przez mięśnie przedramienia. Dla poprawy obsługi robotycznej protezy młodzi konstruktorzy stworzyli specjalna aplikację na system Android, która pozwoli sterować ruchami sztucznej dłoni

Jak mówią studenci z KN EZI, w tegorocznej Konferencji Projektów Zespołowych odbywającej się na Politechnice Wrocławskiej, ich projekt zdobył Nagrodę Publiczności. Prace nad EZI-Hand odbywają się w dwunastoosobowej grupie i jak podkreślają członkowie zespołu, podzieleni są na mniejsze, wyspecjalizowane podgrupy, co pozwala na jednoczesną pracę nad wieloma zagadnieniami.

Nie jest wykluczone, że w niedługim czasie projekt studentów KN EZI trafi do produkcji masowej.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d26v7v8

Podziel się opinią

Share
d26v7v8
d26v7v8
Więcej tematów