Trwa ładowanie...

Młodzi już nie są z PiS? Zaskakująco dużo przeciwników rządu Beaty Szydło

W kampanii wyborczej liderzy Prawa i Sprawiedliwość często otaczali się młodymi, chcą pokazać, że wcale nie są "partią moherów". I rzeczywiście głosowało na nich sporo młodych. Wygląda jednak na to, że młodzi odwracają się od PiS. Aż 82 proc. osób w wieku 18-29 zadeklarowało się jako przeciwnicy PiS.

Młodzi już nie są z PiS? Zaskakująco dużo przeciwników rządu Beaty SzydłoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2w4v3v

Dotychczas na protestach opozycji w oczy biła nadreprezentacja osób w średnim i starszym wieku. Jednak ostatnie protesty pokazują, że protestować przeciw PiS przychodzi coraz więcej młodych ludzi. Potwierdzają to też sondaże. Aż 82 procent badanych w wieku 18-29 stwierdziło, że sprzeciwiają się polityce rządu Beaty Szydło - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Ochroniarze Kaczyńskiego. Tak prezes PiS jest osłaniany w Sejmie

To największy odsetek przeciwników ze wszystkich grup wiekowych. W całej grupie badanych osoby krytycznie podchodzące do prac rządu to 52,6 proc. Na to składa się 36 proc. deklarujących się jako zdecydowani przeciwnicy, a 17 proc. określa się jako "raczej przeciwni" decyzjom gabinetu Beaty Szydło. Po drugiej stronie barykady jest 38 proc. respondentów. Z tego 22 proc. określa się "zdecydowani zwolennicy", a kolejne 16 proc. ocenia, że "raczej popiera rząd PiS".

Najwięcej zwolenników rząd PiS ma w grupie 70+ - działania rządu popiera 47 proc. najstarszych respondentów. Dokładnie tyle samo jest w tej grupie przeciwników działań rządu. To jednak nie zaskoczenie. Najbardziej zaskakujący jest jednak wysoki odsetek przeciwników PiS wśród młodych. Jeśli opozycji uda się tę grupę przekonać do aktywności, PiS może mieć problem.

d2w4v3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w4v3v
Więcej tematów