Trwa ładowanie...
dtz08nv

Młody polski informatyk wygrał międzynarodowy konkurs

Uczeń III klasy Technikum Elektronicznego w Połańcu Marcin Rędziński zwyciężył w międzynarodowym konkursie informatycznym IT Junior Open 2011 rozegranym na Słowacji. W punktacji drużynowej młodzi informatycy z Zespołu Szkół w Połańcu zajęli drugie miejsce.

dtz08nv
dtz08nv

IT junior Open to międzynarodowy konkurs informatyczny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczna edycja została rozegrana w Bańskiej Bystrzycy. Wzięli w niej udział uczniowie ze Słowacji, Czech, Niemiec i Polski.

- Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Trzeba było być perfekcyjnie przygotowanym, aby każde z zadań zdążyć wykonać w ciągu 15 minut - powiedział zwycięzca konkursu Marcin Rędziński.

Wysokie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął także uczeń Technikum Teleinformatycznego w Połańcu Michał Staszczak, który uplasował się na siódmej pozycji.

Następna edycja konkursu zostanie rozegrana wiosną 2012 r. w Berlinie.

Zespół Szkół w Połańcu został wyróżniony przez minister edukacji Katarzynę Hall w marcu 2011 r. tytułem "Szkoła odkrywców talentów".

dtz08nv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtz08nv
Więcej tematów