ycipk-1xbdqz
ycipk-1xbdqz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ministerstwo Zdrowia Mali: w kraju nie ma już przypadków eboli

W Mali Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w kraju tym nie ma już przypadków zakażenia wirusem ebola. Według resortu ostatni pacjent hospitalizowany z powodu eboli został wypisany w czwartek ze szpitala. Dotąd w Mali zmarło na ebolę sześć osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1xbdqz

- Drugi przypadek wyzdrowienia chorego obywatela Mali zakażonego wirusem ebola został zarejestrowany oficjalnie w czwartek w Bamako - powiedział agencji AFP pragnący zachować anonimowość przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.

Źródło to dodało, że już 5 grudnia testy nie wykazały u pacjenta obecności wirusa ebola. Jednak z powodu innej choroby zatrzymano go w szpitalu. "Dzisiaj jest już całkowicie zdrowy" - powiedział rozmówca AFP.

Jak dodał, pacjent ten był jedyną w Mali osobą leczoną z powodu eboli od 29 listopada, kiedy to ze szpitala wyszedł pierwszy wyleczony z tej choroby pacjent. Od wielu dni nie wykryto w kraju żadnego nowego przypadku choroby.

ycipk-1xbdqz

Według ostatnich danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w trzech najbardziej dotkniętych przez ebolę państwach Afryki Zachodniej - Liberii, Gwinei i Sierra Leone - zarejestrowano 6331 zgonów na ebolę. Sierra Leone wyprzedziło Liberię jako państwo z największą liczbą zachorowań. W sumie zakażonych zostało 17 800 osób.

Ebola, którą po raz pierwszy wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xbdqz

ycipk-1xbdqz
ycipk-1xbdqz