Trwa ładowanie...

Ministerstwo kultury przyznało dotacje czasopismom. Ani złotówki nie zobaczy np. "Znak"

Lewicowe czasopisma takie jak "Kultura Liberalna" czy "Liberté!" nie otrzymają dotacji z MKiDN. Na pieniądze z ministerstwa mogą za to liczyć "Fronda Lux" czy "Christianitas".
Share
Decyzja ministerstwa kultury nie wszystkim się spodobała
Decyzja ministerstwa kultury nie wszystkim się spodobałaŹródło: PAP, Fot: Adam Guz
d2q6284

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę czasopism, które dofinansuje w 2018 r. "Informujemy, że nie znalazł się wśród nich miesięcznik 'Znak', który w poprzednich edycjach należał do pism najwyżej ocenianych pod względem merytorycznym" - poinformowali przedstawiciele katolickiego miesięcznika na Facebooku.

I zaznaczyli, że pieniędzy z dotacji nie otrzymali również m.in.: "Więź", "Zeszyty Literackie", "Przegląd Polityczny", "Kultura Liberalna", "Res Publica Nowa", "Liberté!" czy "Korporacja Ha!art".

d2q6284

"Będziemy składać odwołanie od tej decyzji" - zaznaczył "Znak". W lipcu ub. r. wicepremier Jarosław Gowin został usunięty ze "składu zespołu" miesięcznika.

Pieniądze otrzymał określający się jako katolewica "Kontakt". Ale lewicowe czasopisma, takie jak "Kultura Liberalna" czy "Liberté!", już nie.

Ministerstwo ogłasza listę dotowanych czasopism raz w roku. Celem programu jest wspieranie najbardziej znaczących ogólnopolskich pozycji kulturalnych

d2q6284

Zobacz także: Jesteśmy bogatsi od Greków i niebawem przegonimy Portugalczyków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q6284

Podziel się opinią

Share
d2q6284
d2q6284
Więcej tematów