Trwa ładowanie...

Minister Zdrowia: Rozważamy ograniczenie usług dla niezaszczepionych

"W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych" - powiedział w wywiadzie dla "Wprost" szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

Share
Minister Zdrowa: "Rozważamy ograniczenie usług dla osób niezaszczepionych na COVID-19"
Minister Zdrowa: "Rozważamy ograniczenie usług dla osób niezaszczepionych na COVID-19"
d1snjsh

Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski stwierdził w piątkowej rozmowie dla "Wprost", że rząd będzie zwiększać benefity dla osób zaszczepionych "podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany".

Niedzielski zapowiedział, że rząd planuje wprowadzić aplikację Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. "I w razie potrzeby wydrukować, by choćby osoby nie korzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie" - powiedział szef MZ.

I wytłumaczył, że gdyby nie udało się przekonać większości Polaków do szczepień, rząd będzie rozważał ograniczenie do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych, podobnie, jak dzieje się to w wielu krajach.

d1snjsh

"Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji" - stwierdził Niedzielski.

Szef MZ poinformował, że sam nie przewiduje szczepienia się przed kolejką. Na uwagę, że w takim razie "wyjdzie na to, że się boi", minister odparł, że "zawsze będzie krytyka". "Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody" - ocenił.

Minister Zdrowia przewiduje, że najwcześniej uda mu się zaszczepić "w okolicach wakacji".

"A wtedy temat szczepionek będzie już tak oklepany, że nie będzie popytu na to, żebym występował w towarzystwie igły przed kamerami" - powiedział Niedzielski.

Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1snjsh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1snjsh
d1snjsh
Więcej tematów