Trwa ładowanie...
dm5tlyj

Minister uda się na Ukrainę. Wylot w piątek

Jacek Czaputowicz w piątek i sobotę będzie przebywał w Kijowie. Minister spraw zagranicznych spotka się z szefem ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkinem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef polskiej dyplomacji leci na Ukrainę
Szef polskiej dyplomacji leci na Ukrainę (PAP, Fot: JUSTIN LANE)
dm5tlyj

O planowanej wizycie Czaputowicza w stolicy Ukrainy poinformowało Radio Zet. Szef polskiej dyplomacji będzie rozmawiał ze swoim ukraińskim odpowiednikiem na temat eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego u wybrzeży Krymu. Czaputowicz będzie chciał rozmawiać też z prezydentem Petrem Poroszenką. Spotkanie jest na etapie ustalania.

Jak donosi radio, wizyta szefa MSZ w tym terminie była ustalona już wcześniej, ale po wydarzeniach w Cieśninie Kerczeńskiej, nabiera ona innego wymiaru. Znanym do tej pory punktem wizyty była wizyta ministrów na Polskim Cmentarzu Wojennym w Kijowie-Bykowni, gdzie uczczą pamięć ofiar sowieckiej masowych represji politycznych.

dm5tlyj

Nie tylko Krym

Polscy dyplomaci są też zaniepokojeni sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej. Ukraińscy celnicy próbują uporządkować kwestie celne i podatkowe i uszczelnić przejścia, co doprowadziło do paraliżu przejść granicznych.

Zobacz także: Konflikt na Ukrainie narasta. Polscy turyści muszą na siebie uważać

dm5tlyj

Ministrowie mogą też rozmawiać o pakiecie migracyjnym, który ma być podpisany na posiedzeniu ONZ w dn. 10-11 grudnia. Projekt dokumentu, który został już przyjęty przez parlamenty niektórych państw, wzbudza duże kontrowersje. Przez Ukrainę wiedzie natomiast jeden ze szlaków migracyjnych. Przybysze z Bliskiego Wschodu próbują często dostać się do Europy Zachodniej przez granicę polsko-ukraińską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm5tlyj

Podziel się opinią

Share

dm5tlyj

dm5tlyj
dm5tlyj
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów