Trwa ładowanie...
d2qwqi0

Minister sprawiedliwości proponuje zaostrzenie Kodeksu Karnego

Share
d2qwqi0

Wstępny projekt zaostrzenia przepisów Kodeksu Karnego przedstawił w piątek minister sprawiedliwości Lech Kaczyński. Przygotowany do międzyresortowych uzgodnień projekt zawiera ponad sto zmian dotychczasowych przepisów.
Kaczyński zapowiedział, że powoła specjalny zespół teoretyków prawa oraz praktyków, który do końca roku powinien opracować ostateczną wersję projektu.
Minister chce podnieść dolną granicę kary za zabójstwo z 8 do 10 lat więzienia, a także w przyszłości zakwalifikować zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, przy użyciu broni lub związane z wzięciem zakładnika jako zbrodnię karaną co najmniej 25 latami więzienia.
Podwyższeniu mają ulec także kary za udział w zorganizowanej grupie przestępczej (dziś grozi za to do 3 lat, a Kaczyński chce by było od pół roku do 8 lat). Surowiej ma też być karany rozbój, w tym rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia: od 5 do 25 lat więzienia (dziś jest od 3 do 15).
Minister uważa, że w ramach potrzebnego Polsce narodowego programu poprawy bezpieczeństwa powinno się też opracować program budowy więzień. Trzeba mieć odwagę powiedzieć to społeczeństwu - oświadczył. (mp)

d2qwqi0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qwqi0
Więcej tematów