WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Minister Religa wypisany ze szpitala

Minister zdrowia prof. Zbigniw Religa został wypisany ze szpitala. Jest w dobrej kondycji - powiedział prof. Tadeusz Orłowski, który przed pięcioma dniami operował Religę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Religa wypisany ze szpitala
WP

31 maja w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc wycięto mu lewy górny płat płuca. Guz, który się tam znajdował, był w najniższym stadium zaawansowania. Religa, według lekarzy, ma duże szanse na pełny powrót do zdrowia.

Minister potrzebuje teraz czasu na rekonwalescencję. Potrzebny mu też spokój - podkreślił Orłowski.

Na pytanie, jak szybko Religa mógłby wrócić do swoich obowiązków, Orłowski powiedział, że nie potrafi tego powiedzieć. To sprawa indywidualna, ale jeśli popatrzeć na kondycję profesora, który w piątej dobie wyszedł ze szpitala, to trzeba być optymistą - dodał.

WP

Orłowski powiedział, że dalsze leczenie Religi będzie zależało od wyników badań histopatologicznych. Wcześniej sam minister zapowiadał, że po operacji będzie leczony w warszawskim Centrum Onkologii.

W ubiegłą środę minister zdrowia poinformował, że ma nowotwór lewego płuca. Dodał, że o chorobie dowiedział się 10 dni temu, a szanse wyleczenia są bardzo duże, bo guz wykryto podczas badania kontrolnego we wczesnym stadium. Zapowiedział też, że po kilkutygodniowym zwolnieniu zamierza wrócić do pracy i nie odejdzie ze swojego urzędu, dopóki nie zostaną przygotowane ustawy zmieniające system ochrony zdrowia. Wtedy uzna swoją misję za skończoną. Dymisja wcześniej byłaby - powiedział - ucieczką od problemów. Religa zaznaczył, że jest w stałym kontakcie z ministerstwem i na bieżąco podejmuje decyzje.

Polub WP Wiadomości
WP
WP