Trwa ładowanie...
d2txqnx

Minister obrony ministrem wojny?

Ewentualna nominacja byłego dowódcy izraelskiej armii Szaula Mofaza na ministra obrony nie wróżyłaby dobrze pokojowi na Bliskim Wschodzie - oświadczył w czwartek przywódca Autonomii Palestyńskiej Jaser Arafat. Według izraelskich źródeł dyplomatycznych, premier Ariel Szaron zaproponował Mofazowi objęcie urzędu ministra po dymisji dotychczasowego szefa resortu, Beniamina Ben-Eliezera.

d2txqnx
d2txqnx

Szaul Mofaz, który był dowódcą armii do lipca tego roku, stosował twardą taktykę wobec Palestyńczyków i był zwolennikiem wydalenia Arafata z terenów palestyńskich. W wywiadzie dla katarskiej telewizji Al-Dżazira palestyński przywódca dał do zrozumienia, że Mofaz będzie jako minister kontynuował dotychczasową politykę. Arafat dodał, że Izraelczycy powinni wziąć pod uwagę, iż pokój nie leży tylko w interesie Palestyńczyków, ale także Izraela i państw arabskich.

Ben-Eliazer ustąpił w środę wraz z pozostałymi ministrami Partii Pracy, aby zaprotestować przeciw kontrowersyjnemu projektowi budżetu, w którym zapisano pomoc w dalszej rozbudowie osiedli żydowskich na terytoriach palestyńskich. Szaron postanowił wówczas zawiązać koalicję z ugrupowaniami prawicowymi i religijnymi.(ck)

d2txqnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2txqnx
Więcej tematów