Trwa ładowanie...

Minister obrony: będę za rozwiązaniem skutecznym

- Jestem przekonany, że wiele osób, gdyby mogło cofnąć czas, dziś kształtowałoby swoje słowa inaczej - mówi o konflikcie w prokuraturze gość Kontrwywiadu RMF FM minister obrony Tomasz Siemoniak. Pytany o przyszłość prokuratury wojskowej odpowiada krótko: - Będę za rozwiązaniem skutecznym.

Minister obrony: będę za rozwiązaniem skutecznymŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dxzxcg3

Siemoniak mówi, że do tej pory nie wpłynął do niego wniosek o odwołanie prokuratora Parulskiego, choć jeszcze w listopadzie Seremet sugerował, że w nowym roku trzeba będzie podyskutować o roli prokuratury wojskowej. - Teraz inicjatywa jest w rękach prokuratora generalnego. Prokurator Przybył jest dziś w bardzo nieszczęśliwiej sytuacji. Nie mogę przesądzać czy będzie mógł wrócić do pracy, dziś musi przede wszystkim zająć się rodziną - uważa.

Przyznaje, że jest otwarty na różne rozwiązania, co sygnalizował Seremetowi i ministrowi Gowinowi. - Będę za rozwiązaniem skutecznym - mówi o przyszłości prokuratury wojskowej.

Minister twierdzi, że podczas poniedziałkowej rozmowy z prokuratorem Seremetem zaznaczy, że dla niego ważne jest, by nie ucierpiały prowadzone przez prokuratorów wojskowych śledztwa. A w przypadku, gdyby doszło do rozwiązania prokuratury wojskowej, prokuratorzy wojskowi powinni dalej pracować w prokuraturze cywilnej.

Siemoniak zdradza, że do nikogo formalnie nie dotarła jeszcze ekspertyza Instytutu Sehna. Czy będzie potrzeba stworzenia nowego raportu Millera? - Historia śledztwa pokazuje, że wiele wątków już się pojawiało, wiele z nich nie potwierdzało się. Poczekajmy - puentuje.

dxzxcg3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxzxcg3
Więcej tematów