Trwa ładowanie...

Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister Czarnek podjął decyzję, "szkoła się odradza"

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, minister edukacji Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, na mocy którego dzieci z klas I-III wrócą do szkół. Rozporządzenie to obowiązywać będzie na terenie jedenastu województw. Pojawiła się także zapowiedź tego, kiedy starsi uczniowie zasilą szkolne ławki.
Share
To już pewne - dzieci wracają do szkół. Jest podpis
To już pewne - dzieci wracają do szkół. Jest podpisŹródło: PAP, Fot: PAP/Piotr Nowak
d3xdln6

To już pewne - dzieci wracają do szkół. Ma to nastąpić 26 kwietnia. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie.

Podpis pod dokumentem to efekt zapowiadanego w środę przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zniesienia części obostrzeń. Otwarte będą więc salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Kiedy powrót dzieci do szkoły?

- Przed momentem – dosłownie pięć minut temu – podpisałem rozporządzenie, które od poniedziałku przyszłego tygodnia pozwala na pójście do nauki stacjonarnej dzieciom I-III w jedenastu województwach, w tym m.in. woj. warmińsko-mazurskim i właśnie mazowieckim – powiedział w czwartek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

d3xdln6

Dariusz Piontkowski o planach MEN dotyczących pomocy psychicznej dla dzieci

Jest szansa, że w maju szkoły się zapełnią

Jak stwierdził szef resortu edukacji, "szkoła się odradza".

d3xdln6

- Mamy rzeczywiście już okoliczności pandemiczne, które pozwalają na powrót do nauki stacjonarnej, a zatem realizuje się ten scenariusz, który od kilku tygodni zakładaliśmy, że jeszcze w kwietniu będzie możliwość powrotu do nauki stacjonarnej, przynajmniej stopniowo – zastrzegł Czarnek.

Luzowanie obostrzeń ma obowiązywać na terenie 11 województw, a więc z wyjątkiem województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego. Tam średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35. Ten wskaźnik był kluczowy w regionalizacji obostrzeń opracowanej przez Ministerstwo Zdrowia, dlatego zakazy związane z pandemią będą nadal obowiązywały.

Czytaj także: Czarnek odznaczył dyrektora, który zakazał symbolu Strajku Kobiet

Minister Czarnek wspominał o tym, kiedy starsi uczniowie wrócą do szkolnych ław.

- Jesteśmy również przekonani, że jeżeli dynamika spadku zakażeń się utrzyma, to maj będzie tym miesiącem, w którym istnieje bardzo duża szansa na powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów, wszystkich szkół w całej Polsce – podkreślił.

Czytaj również: Zasiłek opiekuńczy wydłużony. Rodzice dostaną wsparcie również w maju

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xdln6

Podziel się opinią

Share
d3xdln6
d3xdln6
Więcej tematów