Trwa ładowanie...
d30cs1x

Minął kolejny rok. Widok grobu aktora Andrzeja Kopiczyńskiego przygnębia

Zmarł 13 października 2016 roku, a wciąż nie doczekał się pomnika. Znany między innymi z roli w "Czterdziestolatku" aktor Andrzej Kopiczyński jest pochowany na warszawskich Powązkach, a jego grób to kamienie i drewniany krzyż z tabliczką z nazwiskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Piotr Gliński deklarował chęć pomocy w sfinansowaniu grobu aktora
Minister Piotr Gliński deklarował chęć pomocy w sfinansowaniu grobu aktora (East News, Fot: Jakub Szameto)
d30cs1x

Aktualne zdjęcie grobu Andrzeja Kopiczyńskiego pokazała na Twitterze Agata Rowińska, redaktor naczelna portalu wPolsce.pl. "Przykro patrzeć" - napisała.

"Czy Stowarzyszenie Filmowców Polskich albo jakaś inna instytucja nie może ufundować nagrobka temu wybitnemu aktorowi? Wstyd. Co z pieniędzmi z kwesty?" - dopytywała.

Nic się nie zmieniło

O sprawie pisaliśmy w 2017 roku. I wygląda na to, że od tego czasu nic się nie zmieniło.

d30cs1x

Przypomnijmy, że po śmierci Kopiczyńskiego prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz poinformował, że wystąpił do ówczesnej premier Beaty Szydło o pomoc w sfinansowaniu pogrzebu aktora. Jego jedyna córka Katarzyna była w trudnej sytuacji materialnej. Wychowuje czwórkę dzieci.

Chęć pomocy deklarował minister kultury Piotr Gliński. - Oczywiście, jesteśmy gotowi pomóc i sfinansować nagrobek, jeśli tylko rodzina Andrzeja Kopiczyńskiego będzie sobie tego życzyła - deklarował w "Super Expressie". - Sprawdziłem i okazuje się, że kilka miesięcy temu proponowaliśmy już takie rozwiązania córce aktora, jednak to ona musi wystąpić do nas z prośbą o wsparcie, ale póki co jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie - dodał.

East News
Podziel się

Zdjęcie z października 2017 roku

d30cs1x

Ponadto, kibice Legii Warszawa postanowili zorganizować własną zbiórkę.

- Potrzebuję trochę czasu, żebym finansowo stanęła na nogi i tym samym mogła spokojnie zająć się realizacją nagrobka, który już zaprojektowałam - mówiła w listopadzie 2017 r. rozmowie z serwisem pomponik.pl córka Kopiczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30cs1x

Podziel się opinią

Share

d30cs1x

d30cs1x
Więcej tematów