Trwa ładowanie...
d2anr6z

Miller: "polityczny" wniosek o odwołanie Łapińskiego

Premier Leszek Miller uznał, że wniosek o odwołanie ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego jest spowodowany względami politycznymi. Posłowie debatują w czwartek nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla Łapińskiego.

Share
d2anr6z

Dlaczego cała ta sprawa została niepotrzebnie upolityczniona, dlaczego nie ma próby porozumienia się, aby naprawić to, co wszyscy uznajemy za niewłaściwe i niestosowne? - pytał premier w swoim wystąpieniu w Sejmie.

Czy państwo nie pospieszyli się w takim sensie, że nawet nie chcieliście zapoznać się z programem narodowej ochrony zdrowia w sposób wystarczająco kompetentny i dostateczny, aby sobie wyrobić opinię i w oparciu o taką opinię formułować tego rodzaju wniosek? - pytał dalej Miller.

I sam odpowiedział na pytanie: Ponieważ tak się nie stało, to nasuwa się tylko jedna racjonalna opinia: chodzi o powody polityczne. Chodzi o politykę zamiast konstruktywnej pracy doskonalącej to, co można udoskonalić i zmieniającej to, czego nie da się kontynuować - dodał Miller.

Uznał też, że została zaprzepaszczona szansa na porozumienie w kwestii ochrony zdrowia. Jeśli autorzy wniosku o odwołanie ministra łączą to żądanie z dobrą oceną systemu ochrony zdorwia, to mają zupełnie inną ocenę rzeczywistości niż obywatele - dodał premier. (jask)

d2anr6z

Podziel się opinią

Share
d2anr6z
d2anr6z
Więcej tematów