Trwa ładowanie...

Milionowe majątki nowych europosłów. Tomasz Frankowski rekordzistą

Polscy europosłowie, którzy w maju dostali się do Parlamentu Europejskiego ujawnili swoje majątki. Wśród nowych polityków największym majątkiem może pochwalić się były piłkarz reprezentacji Polski, europoseł Koalicji Europejskiej Tomasz Frankowski. Tylko same nieruchomości wycenia na blisko 13 milionów złotych.

Milionowe majątki nowych europosłów. Tomasz Frankowski rekordzistąŹródło: East News, fot: Artur Szczepanski
d3k0x43
d3k0x43

Frankowski był liderem listy Koalicji Europejskiej na Podlasiu. Uzyskał bardzo dobry wynik 125 845 głosów. To jego początek kariery politycznej. Wcześniej sukcesy odnosił na boisku piłkarskim. Był czterokrotnym królem strzelców Ekstraklasy, strzelił w sumie 168 bramek. Jako reprezentant Polski wystąpił w 22 spotkaniach, zdobywając 10 bramek. Łatwość z jaką znajdował drogę do bramki przyczyniła się do nadania mu pseudonimu "Franek, łowca bramek”.

Sejm.gov.pl
Źródło: Sejm.gov.pl, fot: sejm.gov.pl

Jak wynika z oświadczenia majątkowego złożonego przez Frankowskiego były piłkarz może pochwalić się wielomilionowym majątkiem. Ma 100 tys. zł oszczędności, dwie wierzytelności u osób fizycznych warte 550 tys. zł, a także polisy szacowane na ok. 250 tys. zł. W skład jego majątku wchodzi dom 430 m.kw. – o wartości 4 mln zł. A także mieszkanie 150 m.kw. – o wartości 750 tys. zł.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Ma również udziały w dwóch spółkach: Tofra – Invest Tomasz Frankowski warte 1,5 mln zł oraz FKK Partners 645,5 tys. zł. W ubiegłym roku obie spółki przyniosły mu sowite przychody: pierwsza 883,9 tys. zł (dochód 374,5 tys. zł); druga 227,9 tys. zł (dochód 54,4 tys. zł). Z kolei przez pierwsze pięć miesięcy tego roku, Tofra – Invest przyniosła Frankowskiemu już 128,1 tys. zł. W garażu europosła Koalicji Europejskiej stoją luksusowe auta: Mercedes C 300 i Mercedes R Klasa. Frankowski wpisał również do oświadczenia zegarki: Cartier i Omega. Na koncie europosła jest też spory kredyt – w wysokości 700 tys. franków szwajcarskich.

Sejm.gov.pl
Źródło: Sejm.gov.pl, fot: sejm.gov.pl

Największe wrażenie jednak robi zawartość załącznika do oświadczenia majątkowego. Frankowski wpisał w nim lokale, działki i domy. W sumie 10 pozycji. Dwa lokale usługowe o wartości 800 tys. zł; pięć lokali mieszkalnych wartych 1,9 mln zł; działkę za 350 tys. zł; dom za 2 mln zł; budynek handlowo – usługowy za 3 mln zł. Wszystko jest objęte małżeńską wspólnotą. Liczba lokali, a także ich przeznaczenie wskazuje, że firma europosła zarabia na wynajmie. Zarówno na wynajmie pod działalność usługową, jak i na wynajmie dla osób fizycznych.

W sumie jego majątek jest warty grubo ponad 15 milionów złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k0x43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k0x43
Więcej tematów