Trwa ładowanie...
d1dmx3t
d1dmx3t

Milion do wygrania w teleturnieju 'Strzał w 10'


20 marca br. ATM Grupa nagrała pierwszy odcinek teleturnieju
"Strzał w 10", który od 29 marca w każdą sobotę o 17.45 będzie
nadawany na antenie Polsatu. Show poprowadzi Cezary Pazura, a
nagroda główna w programie to milion złotych. Jakie są zasady
teleturnieju?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dmx3t

U podstaw koncepcji teleturnieju "Strzał w 10" leżą dwa podstawowe założenia. Po pierwsze sprawdzenie, na ile pojedynczy obywatel zna opinie całego społeczeństwa. Po drugie, w jaki sposób można użyć wielu tradycyjnych elementów teleturnieju - prowadzącego, tłumu, pytania i "drzewka pieniężnego", aby wywrzeć większą presję na zawodników, niż kiedykolwiek wcześniej.

Teleturniej składa się z dwóch rund. W trakcie pierwszej z nich każdy z dwóch uczestników biorących w niej udział odpowiada na 3 do 5 pytań. Rundę wygrywa ten uczestnik, który zdobędzie większą ilość punktów, przy czym - muszą to być minimum 3 punkty. Prowadzący odczytuje pytania obu graczom, którzy mają 10 sekund na wybranie właściwej prognozy, która ich zdaniem jest najbliższa rzeczywistym wynikom sondaży opinii publicznej. Zawodnik, którego prognoza będzie najbliższa prawidłowej odpowiedzi zdobywa punkt.

Jeżeli żaden z zawodników nie wybierze odpowiedzi na zadane pytanie, to pod koniec wyznaczonych 10 sekund komputer zatrzyma próg ich prognozy na dowolnym punkcie skali od 0-100 proc.. Jeżeli jest remis (zawodnicy wybrali tą samą wartość procentową, lub są równie daleko od rzeczywistej odpowiedzi), właściwa odpowiedź zostanie ujawniona, ale pytanie zostaje odrzucone i nie zostaje ujęte w programie. W przypadku remisowej odpowiedzi na dane pytanie - punktu nie zdobywa żaden z uczestników. Gra toczy się do momentu, kiedy jeden z uczestników zdobędzie minimum 3 punkty.

d1dmx3t

Runda druga to runda dla jednego zawodnika o nagrodę pieniężną. Składa się z czterech pytań tekstowych, ale z pięciu etapów w grze. Pierwszy etap premiowany jest kwotą 100 zł, drugi - 1 tys. zł, trzeci - 10 tys. zł, czwarty - 100 tys. zł, a piąty - 1 mln zł.

Z każdym poziomem wygranej pieniężnej w "Strzale w 10" wiąże się określone ryzyko. Jeżeli zawodnik zdecyduje się odpowiadać na pytanie i poda błędną odpowiedź, zatrzymuje tylko 10 proc. dotychczasowej wygranej kwoty, tym samym kończy grę.

Zawodnik przy każdym poziomie wygranej pieniężnej może zrezygnować z dalszej gry, zabierając swoją wygraną. Może to zrobić przed odczytaniem pytania lub po. Jednak jeśli po usłyszeniu pytania zawodnik zatwierdzi swoją odpowiedź, nie ma już możliwości wycofania się z gry. Na każdym poziomie gry zawodnik może konsultować się ze swoim pomocnikiem oraz zapoznać się z wykresem z odpowiedziami publiczności.

Za każdym razem, kiedy wzrasta suma złotych możliwych do wygrania, zmniejsza się przedział odpowiedzi. Aby dotrzeć do nagrody głównej - jednego miliona złotych - zawodnik musi zaryzykować utratę swojej wygranej - stu tysięcy i odgadnąć dokładną wartość procentową do odpowiedzi na pytanie zadane na etapie gry o sto tysięcy.

"Strzał w 10" to polska wersja amerykańskiego programu "Power of 10", który na antenie tamtejszej stacji CBS emitowany jest od lata zeszłego roku. Licencję na wyprodukowanie własnych wersji teleturnieju zakupiły już telewizje z 10 krajów - m.in. z Francji, Hiszpanii, Rosji, Australii, Chile i Izraela.

d1dmx3t

Podziel się opinią

Share

d1dmx3t

d1dmx3t
Więcej tematów