Trwa ładowanie...
ycipk-22bgni

Miliarderzy i ministrowie w więzieniu.Ogromna liczba aresztowań w Arabii Saudyjskiej

Aresztowania miały miejsce w sobotę i dotknęły kilkudziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w regionie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opłata za usługi w Arabii Saudyjskiej
Opłata za usługi w Arabii Saudyjskiej (flickr.com)
ycipk-22bgni

Książęta, byli i obecni ministrowie, miliarderzy, urzędnicy - wobec nich wszystkich stawiane są zarzuty korupcji. Z informacji podanych przez kanał telewizyjny Sky Arabiya News wynika, że wśród aresztowanych jest m.in. jeden z najbogatszych ludzi na świecie, książę Al-Waleed bin Talal, a także człowiek, który był typowany na przyszłego króla.

Zatrzymani podobno dopuścili się malwersacji finansowych - skorzystali z tego, że w 2009 do jednego z saudyjskich miast płynęła duża ilość gotówki, która miała być wsparciem dla mieszkańców walczących ze skutkami powodzi.

O wszczęciu zakrojonej na szeroką skalę kampanii antykorupcyjnej poinformował król Salman bin Abdulaziz Al Saud. Do zatrzymań doszło kilka godzin po powołaniu królewskim dekretem Komisji Antykorupcyjnej. Na jego czele stanął następca tronu książę Mohammed bin Salman. To część dłuższego procesu, w wyniku którego władze kraju chcą się pozbyć korupcji.

ycipk-22bgni

Postronni obawiają się, że działania silnie odbiją się na stabilności ekonomicznej Arabii Saudyjskiej oraz uderzą w wymianą handlową w regionie.

Czytaj też: Posłowie PiS chcą czerpać z szariatu? Stworzyli specjalny zespół w Sejmie

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22bgni

ycipk-22bgni
ycipk-22bgni
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów