Trwa ładowanie...
dj1bj8o

Mikołów. Masowe zwolnienia. To początek fali zwolnień. W jednej firmie 500 osób straci pracę

Mikołów. Masowe zwolnienia w Yazaki Automotive Products Poland. Pracę straci niemal połowa pracowników tej firmy.
Share
Masowe zwolnienia w Mikołowie. Pracę straci ponad 500 osób
Masowe zwolnienia w Mikołowie. Pracę straci ponad 500 osóbŹródło: money.pl
dj1bj8o

Mikołów. Masowe zwolnienia w Yazaki Automotive Products Poland

O fakcie masowych zwolnień w Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie poinformowała Śląsko-Dąbrowska Solidarność. Z informacji przekazanych przez związkowców wynika, że pracodawca doszedł z nimi do porozumienia w tej sprawie. Zwolnienia grupowe niemal połowy załogi rozpoczną się 20 lipca. Pracę straci 509 osób. Zwolnienia mają trwać do października.

- Pracodawca zakomunikował nam, że jeżeli nie będzie cięć, naszemu zakładowi grozi likwidacja. Zostaliśmy postawieni pod ścianą. Jedyne, co mogliśmy zrobić, to starać się wywalczyć jak najlepsze warunki dla odchodzących pracowników – wyjaśnia Katarzyna Grabowska, przewodnicząca Solidarności w YAPP, którą cytuje "Gazeta Wyborcza".

dj1bj8o

Jako przyczynę zwolnień zarząd Yazaki Automotive Products Poland wskazał zamiar częściowej automatyzacji produkcji oraz utratę zamówień na wiązki do fiata 500.

Śląsk. Masowe zwolnienia w 28 firmach

28 firm w województwie śląskim zgłosiło chęć przeprowadzenia zwolnień grupowych. Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach wynika, że od początku 2020 roku w wyniku zwolnień grupowych pracę w straciło ponad 1,5 tys. osób z 85 firm. Łącznie zakłady zapowiedziały chęć zwolnienia 3,7 tys. osób.

Dla porównania: w czerwcu 2019 roku w wyniku zwolnień grupowych w województwie śląskim pracę straciło zaledwie 30 osób. Wzrostowi winny jest kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

dj1bj8o

Zobacz też: Były minister w rządzie PO zatrzymany. Wiceprzewodniczący Platformy: "uważam go za uczciwą osobę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj1bj8o

Podziel się opinią

Share
dj1bj8o
dj1bj8o
Więcej tematów