Trwa ładowanie...

Mieszkaniec Gniezna więził przez trzy dni 23-letnią kobietę - zgwałcił ją i oślepił

Policjanci z Gniezna zatrzymali 44-letniego Grzegorza P., który uwięził w swoim mieszkaniu 23-letnią znajomą. Mężczyzna zgwałcił ją i oślepił, a po dwóch dniach odprowadził do domu.

Mieszkaniec Gniezna więził przez trzy dni 23-letnią kobietę - zgwałcił ją i oślepiłŹródło: KWP w Poznaniu
d2ci0yw
d2ci0yw

Do uprowadzenia miało dojść 27 października. Tego dnia 23-letnia kobieta spotkała w jednym z bloków na os. Tysiąclecia w Gnieźnie znanego sobie 44-letniego Grzegorza P. Mężczyzna od dłuższego czasu miał być dość nachalny wobec swojej znajomej, która za namową rodziny usiłowała zerwać z nim znajomość. Z informacji prokuratury wynika, że z tego powodu już wtedy Grzegorz P. kierował pod adresem kobiety i jej rodziny groźby karalne.

Feralnego dnia ich spotkanie przybrało dość nieoczekiwany przebieg.

- Mężczyzna z nieustalonych ostatecznie powodów zaczął się fizycznie znęcać nad znajomą. Uszkodził jej poważnie oczy, pozbawiając wzroku. Przetrzymywał ją wbrew jej woli w mieszkaniu i zgwałcił - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

d2ci0yw

Z informacji portalu Gniezno24.com wynika, że mężczyzna najpierw więził kobietę w piwnicy, a dopiero później w swoim mieszkaniu, gdzie mieli przebywać także jego krewni (tego jednak śledczy nie potwierdzają). Po dwóch dniach od porwania sprawca odprowadził swoją ofiarę pod klatkę schodową, w której mieszkała i tam zostawił.

Zmaltretowana i oślepiona kobieta trafiła do szpitala w Poznaniu. Początkowo nie chciała nikomu powiedzieć, co ją spotkało. Dopiero po jakimś czasie zdecydowała się opowiedzieć o wszystkim policjantom z Gniezna. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- Na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych przedstawione mu zostały zarzuty pozbawienia wolności kobiety ze szczególnym jej udręczeniem, zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała i zgwałcenia - wyjaśnia Andrzej Borowiak.

Na wniosek policji i prokuratury 3 listopada Sąd Rejonowy w Gnieźnie podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego mężczyzny.

d2ci0yw

- Grzegorz P. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia niemal wszystkich zarzucanych mu czynów z wyjątkiem przestępstwa zgwałcenia - ujawnia Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Mężczyzna miał też w przeszłości być karany za różne przestępstwa. Za to, co zrobił 23-latce, grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ci0yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ci0yw
Więcej tematów