Trwa ładowanie...

Mieszkańcy wybrali lokalizację nowego schroniska w Sopocie

Mieszkańcy Sopotu wybrali lokalizację nowego schroniska dla zwierząt. Teraz architekci przygotują projekt obiektu, który ma być otwarty do końca 2016 roku.

Share
Mieszkańcy wybrali lokalizację nowego schroniska w Sopocie
Źródło: UM Sopot
d46ni09

W głosowaniu, które trwało od 15 lutego do 20 marca, wzięło udział 2560 osób. Głosy oddawano tradycyjnie lub przez internet. Zdecydowana większość, bo 1580 sopocian chciało, aby azyl znalazł się przy ul. Malczewskiego za cmentarzem komunalnym po przeciwnej stronie drogi względem osiedla Brodwino. Na wariant B tej lokalizacji (tzw. Wąwóz Lucjana) głosowały 342 osoby, natomiast 47 osób nie wskazało żadnego wariantu, a jedynie lokalizację 1. Dwie pozostałe lokalizacje czyli teren za osiedlem Brodwino za ujęciem wody oraz teren za osiedlem Przylesie za "kompostownikiem" uzyskały odpowiednio 228 i 702 głosy. 50 głosów oddano nieważnych.

- Mieszkańcy Sopotu po raz kolejny dali wyraz swojemu zaangażowaniu w sprawy miasta. Licznie uczestniczyli w spotkaniach prezentujących potencjalne lokalizacje schroniska, zgłaszali wiele uwag i wniosków, a 2560 osób oddało swój głos na wybraną lokalizację - powiedział prezydent miasta Jacek Karnowski.

Zespół projektowy zaczyna pracę nad przygotowaniem koncepcji architektonicznej schroniska, które w wybranej przez mieszkańców lokalizacji ma być gotowe przyjąć bezdomne zwierzęta do końca 2016 roku.

d46ni09

Podziel się opinią

Share
d46ni09
d46ni09
Więcej tematów