Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Baranowa przeciwni budowie CPK. Kopcińska: Przyjmujemy decyzję z pokorą

Rzecznik prasowa rządu zaznacza, że intencją rządu jest, aby porozumienie ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego nastąpiło w wyniku "dobrowolnych negocjacji i dyskusji". - Wątpliwości przyjmujemy ze zrozumieniem - mówi Joanna Kopcińska.
Share
Joanna Kopcińska zapowiedziała dialog z mieszkańcami Baranowa ws. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego
Joanna Kopcińska zapowiedziała dialog z mieszkańcami Baranowa ws. budowy Centralnego Portu KomunikacyjnegoŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2iqg0w

- Z pokorą i zrozumieniem przyjmujemy wątpliwości mieszkańców Baranowa dotyczące budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i wyciągniemy z tego wnioski. Intencją rządu jest, aby realizacja nastąpiła w wyniku dobrowolnych negocjacji i dyskusji - powiedziała Joanna Kopcińska w Polsat News.

Rzecznik rządu zapewnia, że Rada Ministrów zamierza kontynuować dialog z miejscowymi. - Dajemy czas dla siebie i dla mieszkańców, aby do nich dotrzeć i przekonać ich, że jest to ważna inwestycja dla kraju i w przestrzeni międzynarodowej. Na pewno nie zrobimy nic wbrew mieszkańcom. Wszystko będzie w uzgodnieniu i w porozumieniu z nimi - dodaje.

- To skomplikowana sprawa, ponieważ jest wiele inwestycji, które na początku, w różnych rejonach naszego kraju, czy poza jego granicami, budziły wątpliwości, a ffinainalnie mieszkańcy są zadowoleni z tego, że te inwestycje powstały na ich terenie. Chcemy prowadzić rozmowy, tak aby mieszkańcy Baranowa wiedzieli, że najważniejsi w tym procesie są oni i ich przyszłość - kontynuowała.

d2iqg0w

W przeprowadzonym referendum mieszkańcy Baranowa zagłosowali przeciwko rządowej inwestycji. Ok. 82 proc. osób nie chce budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie gminy. Ponadto aż 94 proc. respondentów odpowiedziało, że ustawa podpisana przez Andrzeja Dudę jest dla nich niekorzystna.

Zobacz także: Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iqg0w

Podziel się opinią

Share
d2iqg0w
d2iqg0w
Więcej tematów