Trwa ładowanie...

Miesięcznica smoleńska. Jarosław Kaczyński modlił się za zmarłych

Jarosław Kaczyński z gronem najbliższych współpracowników – jak co miesiąc - pojawił się przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. Politycy PiS złożyli kwiaty i modlili się w intencji zmarłych.
Share
Jarosław Kaczyński w czasie modlitwy przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego
Jarosław Kaczyński w czasie modlitwy przed pomnikiem Lecha KaczyńskiegoŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dfua53j

W niedzielę rano odbyła się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie Jarosław Kaczyński wraz z najbliższymi współpracownikami przeszedł przed pomnik tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W modlitwie uczestniczyli poza prezesem PiS premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński i minister Marek Suski.

Następnie delegacja przeszła przed Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Każdego 10. dnia miesiąca politycy PiS wspominają ofiary katastrofy smoleńskiej. Od kilku miesięcy miesięcznice są dużo skromniejsze. Nie ma wieczornych marszów przed Pałac Prezydencki i przemówień.

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia 2018 r. odbył się 96., ostatni marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki. Prezes PiS powiedział wówczas, że odbyło się 96 marszów, tyle ile ofiar katastrofy smoleńskiej i podkreślił, że choć nie będą odbywały się już takie marsze, to miesięcznice trwają.

dfua53j

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zatrzymanie podejrzanego o porwanie 3-letniej Amelki

dfua53j

Podziel się opinią

Share
dfua53j
dfua53j
Więcej tematów