Trwa ładowanie...
di3siji
Donald Trump

Miesiąc urzędowania Trumpa. Prezydentura oceniana negatywnie

Większość Amerykanów negatywnie ocenia rządy obecnego prezydenta Donalda Trumpa - wynika z sondaży przeprowadzonych miesiąc po objęciu przez niego stanowiska.
Share
Miesiąc urzędowania Trumpa. Prezydentura oceniana negatywnie
Źródło: AFP
di3siji

Przypomnijmy, że Trump został zaprzysiężony 20 stycznia 2017 roku. Był pierwszym prezydentem w powojennej historii USA, który w momencie zaprzysiężenia cieszył się poparciem społeczeństwa niższym niż 50 proc.

Z badania niezależnego ponadpartyjnego ośrodka Pew Research wynika, że 56 proc. Amerykanów nie podobają się rządy obecnego prezydenta. W sondażu przeprowadzonym przez konserwatywną sieć telewizyjną Fox News swoje niezadowolenie z pierwszego miesiąca prezydentury Trumpa wyraziło z kolei 47 proc. osób.

Sondaże potwierdzają też, że nowy prezydent USA budzi skrajne emocje. W badaniu Pew Research 75 proc. ankietowanych zadeklarowało, że Trumpa ocenia "zdecydowanie negatywnie" bądź "zdecydowanie pozytywnie".

di3siji

Obecny prezydent może liczyć jednak na poparcie rządzącej Partii Republikańskiej. W sondażu Pew Research poparło go 84 proc. jej członków. Inaczej jest w przypadku opozycyjnej Partii Demokratycznej. Trumpa pozytywnie oceniło 8 proc. jej przedstawicieli.

W sondażu Instytutu Gallupa, badającym popularność prezydentów od zaprzysiężenia Dwighta Eisenhowera w 1953 roku, Trump zajął ostatnie miejsce. Uzyskał 41 proc. poparcia badanych. To o 21 pkt. proc. mniej niż przeciętna, jaką od początku realizowania badania zyskiwali wszyscy prezydenci po pierwszym miesiącu urzędowania.

di3siji

Podziel się opinią

Share
di3siji
di3siji
Więcej tematów