Trwa ładowanie...
d3xq0wp
Donald Trump

Miesiąc urzędowania Trumpa. Prezydentura oceniana negatywnie

Większość Amerykanów negatywnie ocenia rządy obecnego prezydenta Donalda Trumpa - wynika z sondaży przeprowadzonych miesiąc po objęciu przez niego stanowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miesiąc urzędowania Trumpa. Prezydentura oceniana negatywnie
(AFP)
d3xq0wp

Przypomnijmy, że Trump został zaprzysiężony 20 stycznia 2017 roku. Był pierwszym prezydentem w powojennej historii USA, który w momencie zaprzysiężenia cieszył się poparciem społeczeństwa niższym niż 50 proc.

Z badania niezależnego ponadpartyjnego ośrodka Pew Research wynika, że 56 proc. Amerykanów nie podobają się rządy obecnego prezydenta. W sondażu przeprowadzonym przez konserwatywną sieć telewizyjną Fox News swoje niezadowolenie z pierwszego miesiąca prezydentury Trumpa wyraziło z kolei 47 proc. osób.

Sondaże potwierdzają też, że nowy prezydent USA budzi skrajne emocje. W badaniu Pew Research 75 proc. ankietowanych zadeklarowało, że Trumpa ocenia "zdecydowanie negatywnie" bądź "zdecydowanie pozytywnie".

d3xq0wp

Obecny prezydent może liczyć jednak na poparcie rządzącej Partii Republikańskiej. W sondażu Pew Research poparło go 84 proc. jej członków. Inaczej jest w przypadku opozycyjnej Partii Demokratycznej. Trumpa pozytywnie oceniło 8 proc. jej przedstawicieli.

W sondażu Instytutu Gallupa, badającym popularność prezydentów od zaprzysiężenia Dwighta Eisenhowera w 1953 roku, Trump zajął ostatnie miejsce. Uzyskał 41 proc. poparcia badanych. To o 21 pkt. proc. mniej niż przeciętna, jaką od początku realizowania badania zyskiwali wszyscy prezydenci po pierwszym miesiącu urzędowania.

d3xq0wp

Podziel się opinią

Share

d3xq0wp

d3xq0wp
Więcej tematów