Trwa ładowanie...
d41kaab

Mieli pomagać. Zamiast tego z pieniędzy fundacji urządzili orgię z prostytutkami

Podczas akcji humanitarnej na Haiti w 2010 r. przedstawiciele brytyjskiej fundacji charytatywnej Oxfam, zamiast przeznaczyć pieniądze na najbardziej potrzebujących wydali je na sprowadzenie prostytutek do wynajętej willi. Niektóre z kobiet miały na sobie koszulki z logo fundacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie fundacji zostali wysłani do Port-au-Prince, by pomóc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi
Członkowie fundacji zostali wysłani do Port-au-Prince, by pomóc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi (PAP/EPA, Fot: ORLANDO BARRIA)
d41kaab

Aferę ujawnił "The Times". Według dziennika osoby zamieszane w sprawę, po powrocie do kraju, miały zastraszać innych pracowników fundacji, aby informacje nie przedostały się do mediów. Gdy szefostwo fundacji dowiedziało się o oskarżeniach postanowiło zamieść aferę pod dywan. Istnieją również podejrzenia, że część zaproszonych prostytutek mogła być nieletnia.

Członkowie fundacji zostali wysłani do Port-au-Prince, by pomóc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi,w którym zginęło 220 tys. osób a ponad milion straciło dach nad głową.

Władze fundacji Oxfam w opublikowanym oświadczeniu informują, że o zachowaniu swoich pracowników dowiedziały się w 2011 roku i "natychmiast rozpoczęły postępowanie dyscyplinarne". W wyniku wewnętrznego śledztwa cztery osoby zostały zwolnione, a trzy zrezygnowały z pracy przed zakończeniem postępowania.

- Zachowanie niektórych pracowników Oxfam podczas akcji w Haiti w 2011 r. było zupełnie nie do zaakceptowania, sprzeczne ze standardami, których oczekujemy od naszego zespołu - napisał fundacja w piątkowym oświadczeniu, podaje portal polsatnews.pl.
Oxfam jest jedną z największych brytyjskich fundacji charytatywnych. Otrzymuje roczne dotacje w wysokości 300 milionów funtów z budżetu państwa i zbiórek charytatywnych.

d41kaab

Zobacz także: Kto w SLD wypił morze alkoholu? Leszek Miller zdradza, jak było

- Oskarżenia, takie jak te w przypadku Oxfam, narażają fundacje na utratę zaufania publicznego - powiedziała rzeczniczka brytyjskiej Komisji Charytatywnej Charity Commission for England and Wales, podaje portal. - Oczekujemy, że fundacja nauczy się na błędach z przeszłości i zapewni wsparcie dla osób, które będą potrzebowały ich pomocy - dodała.

Źródło: polsatnews.pl / oxfam.org

d41kaab

Podziel się opinią

Share
d41kaab
d41kaab
Więcej tematów