Trwa ładowanie...

Międzynarodowy Dzień Rodzin. Jak obchodzi go Kancelaria Prezydenta?

- Jako Prezydent Rzeczypospolitej nadal będę czynił wszystko, aby aspiracje, plany i marzenia rodzin w Polsce mogły być bez przeszkód realizowane - zapewnił prezydent Andrzej Duda. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin wraz z żoną zwrócił uwagę na to, jak ważne jest wykształcenie, a także "bezpieczeństwo, silna gospodarka i sprawiedliwe państwo". Zapytaliśmy KPRP, czy ten dzień różni się od innych.

Międzynarodowy Dzień Rodzin. Jak obchodzi go Kancelaria Prezydenta?Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d31ohmp
d31ohmp

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin. - Wszystkim polskim rodzinom przekazujemy wyrazy szacunku i najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, aby w rodzinie stale doświadczali Państwo miłości, zrozumienia, zaufania i bliskości. Aby wszystkie pokolenia – dziadków, rodziców i dzieci – łączyły serdeczne, trwałe więzy. Aby mogli Państwo spędzać ze sobą więcej czasu. Aby jak najczęściej dzielili się dobrymi wiadomościami i razem świętowali sukcesy - tymi słowami prezydent Duda z żoną zwrócili się do Polaków.

- To dobry dzień, by ożywić rodzinne wspomnienia. (...) To chwile, do których kiedyś będziemy mogli wrócić - dodali. Ich zdaniem to dobry moment, by wrócić do listów i pamiątek. Proponują, by przesłać krewnym zdjęcia i filmy oraz spotkać się z rodziną, również dalszą, a także poszukać opowieści, dokumentów i miejsc związanych z przodkami.

Para prezydencka podkreśliła też, by nie zapominać o zbliżającym się Dniu Matki i Dniu Ojca. - Przecież mówiąc „rodzina”, to o nich myślimy najczęściej - tłumaczyli.

d31ohmp

Zwrócili też uwagę, że myśl przewodnia tegorocznego Międzynarodowego Dnia Rodzin brzmi: „Rodziny, edukacja i dobrobyt”. - Znakomite hasło - ocenili. - Niech polskie rodziny cieszą się szczęściem i dobrobytem - życzyli.

Czas dla rodziny

Wiele firm tego dnia pozwala pracownikom wyjść do domu dwie godziny wcześniej. Zapytaliśmy, czy tak jest też w Kancelarii Prezydenta.

- Nie słyszałam o takiej inicjatywie - powiedziała nam osoba z biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

Źródło: prezydent.pl/WP

d31ohmp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ohmp
Więcej tematów