SpołeczeństwoMiędzynarodowa pomoc dla Ukrainy oraz tych, którzy już wspierają

Międzynarodowa pomoc dla Ukrainy oraz tych, którzy już wspierają

Pomagasz uchodźcom ale sam potrzebujesz pomocy? Idealnie się składa, bo wreszcie powstała globalna platforma HeroToHero.eu ze zbiórkami na rzecz osób z Ukrainy, łącząca potrzebujących z ludźmi z całego świata, którzy chcą i mogą siebie nawzajem wspierać.

Źródło zdjęć: © materiały partnera

09.05.2022 | aktual.: 10.05.2022 10:25

Nie ma wątpliwości, że zaangażowanie Polaków w pomoc sąsiadom jest niezwykłe, jednak każdego dnia wzrasta liczba uchodźców przekraczających polską granicę, a razem z nimi rośnie liczba potrzeb, które pilnie trzeba zaspokoić. Z pomocą przyszli Karolina Gurgul i Przemek Pyziel, założyciele platformy eco crowdfundingowej Planet Heroes, którzy wykorzystując sprawdzony już mechanizm zbiórek pieniędzy na projekty ekologiczne, ale i swoją wiedzę oraz doświadczenie we współpracy z darczyńcami z całego świata, zbudowali międzynarodową platformę pomocową HeroToHero.eu.

Środki pieniężne nawet ze 140 krajów?

To platforma, na której osoby z Ukrainy oraz rodziny, które przyjęły je do swojego domu mogą utworzyć zbiórkę z prośbą o wsparcie. Strona dostępna jest w 10 językach, co umożliwia przekazanie uchodźcom środki pieniężne aż z 140 krajów.

Dla rodzin, które 1,5 miesiąca temu przyjęły uchodźców pod swój dach, pomaganie może stawać się coraz większym wyzwaniem. Chęć niesienia pomocy ciągle jest ta sama, ale wiele gospodarstw domowych potrzebuje wsparcia finansowego czy rzeczowego, by osoby, które przyjęli, ciągle mogły funkcjonować na tym samym poziomie. Liczymy na to, że globalny zasięg platformy pozwoli pozyskać fundusze i potrzebne przedmioty dla osób z Ukrainy również od obywateli bogatszych krajów, bo w końcu moralnym obowiązkiem jest pomagać.

Przemek Pyzielwspółzałożyciel startupu Planet Heroes

Platforma jest oparta na zaufaniu społecznym, dlatego twórcom zależy na jak najbardziej szczegółowym opisaniu każdej zbiórki, przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności osób, do których trafi wsparcie. "Przywiązujemy dużą wagę do dokładnego sprawdzania wiarygodności autorów zbiórek oraz ich autentyczności. Aby dokonać wypłaty dotacji finansowych na swoje konto, autorzy zbiórek muszą też zweryfikować swoją tożsamość dokumentem tożsamości. Chcemy, by każdy darczyńca, każda osoba, która przelewa pieniądze i pomaga, miała pewność, że ta pomoc jest naprawdę potrzebna i trafi w odpowiednie ręce" - zapewniają Karolina Gurgul i Przemek Pyziel.

Projektowi patronują Polska Akcja Humanitarna, Polska Rada Biznesu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy (IAA) oraz Szlachetna Paczka. We wsparcie akcji zaangażowało się również wiele firm, m.in. Airbnb.org, które zaoferowało potrzebującym na terenie całej Europy dużą bazę noclegową. Projekt jest w 100% non profit.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Zobacz także