Trwa ładowanie...
d30cs1x

Michał Woś zdobywa 40 tysięcy głosów. To 27-letni wiceminister Zbigniewa Ziobry

Kandydat Zjednoczonej Prawicy, były szef Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro - Michał Woś - zyskał rekordowe poparcie - blisko 40 tys. głosów. Został radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Woś zdobywa 40 tysięcy głosów. To 27-letni wiceminister Zbigniewa Ziobry
(East News, Fot: Paweł Wiśniewski)
d30cs1x

Startujący jako "jedynka" z listy PiS w okręgu rybnickim Michał Woś* uzyskał 39 618 głosów, zapewniając sobie w regionie jeden z najlepszych wyników wśród kandydatów wszystkich partii i koalicji.

Jak podała już oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza, w śląskim sejmiku PiS zdobyło 22 mandaty, Koalicja Obywatelska – 20, SLD – 2 i PSL – 1. Oznacza to, że w sejmiku nie znajdzie się żaden regionalista.

Komentując swe zwycięstwo, Woś podziękował za zaufanie wyborcom, za cierpliwość – rodzinie i wszystkim, którzy "zdołali przekonać swoje najbliższe
otoczenie, że Śląsk może być lepszym miejscem do życia".

"W samym pow. raciborskim rozszerzyliśmy poparcie dla Zjednoczonej Prawicy z 10 tys. (2015 r.) na 14 tys. Brawo!" – podkreślił. Pytany w środę, skąd tak wielki sukces, zwrócił uwagę, że przede wszystkim to zasługa aktywnej, bezpośredniej kampanii, nastawionej zwłaszcza na spotkania z wyborcami – "najlepiej budujące zaufanie" - i szybki, wierny przekaz na żywo z jak największej liczby wydarzeń z jego kampanii.

d30cs1x

"Ogromne znaczenie ma oczywiście dobry, rzetelny program, poparty wiarygodnością działań rządu, w którego pracach też uczestniczyłem" - zaznaczył. Na koniec dodał: "A teraz do roboty!".

*Michał Woś (ur. 1991) – prawnik, samorządowiec - od listopada 2015 r. był doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, od 2016 r. – szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości.

d30cs1x

Podziel się opinią

Share

d30cs1x

d30cs1x
Więcej tematów