Trwa ładowanie...
daok9rd

Michał Tusk nie zdradzał OLT poufnych danych. Śledztwo umorzone

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła sprawę przekazywania przez syna premiera poufnych danych twórcy Amber Gold.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Tusk przed komisją śledczą ds. Amber Gold
Michał Tusk przed komisją śledczą ds. Amber Gold (PAP, Fot: Marcin Obara)
daok9rd

- Śledztwo zostało umorzone z braku znamion przestępstwa - powiedział gazecie prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej. Śledczy badali, czy Michał Tusk przekazywał Marcinowi P., właścicielowi linii lotniczych OLT poufne dane. Ten drugi w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" stwierdził, że młody Tusk podał mu stawki, jakie gdańskie lotnisko pobiera od linii WizzAir za obsługę pasażerską.

Przypomnijmy: syn Donalda Tuska w marcu 2012 r. rozpoczął współpracę z OLT Express, podpisując z nią umowę o usługi doradcze i menedżerskie. Miesiąc później zatrudnił się na stanowisku specjalisty ds. marketingu w gdańskim porcie lotniczym.

Jak mówi prokurator Kopania, nie doszło do naruszenia artykułu 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. - Przekazywane dane nie miały charakteru poufnego i nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa - uważa prokurator.

daok9rd

Jak poinformował Wirtualną Polskę Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, "postępowanie w sprawie ewentualnej odpowiedzialności karnej syna byłego premiera, umorzone zostało 28 lutego tego roku".

To jednak nie koniec sprawy. Śledczy badają również, jak doszło do wypłacenia wynagrodzenia Michałowi Tuskowi po upadku OLT. Zaległą wypłatę dla syna premiera przelano bowiem już po rozwiązaniu spółki, co było niezgodne z prawem.

Źródło: "Rzeczpospolita"

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

daok9rd
daok9rd

Podziel się opinią

Share

daok9rd

daok9rd
Więcej tematów