Trwa ładowanie...
Michał Kamiński: Radosław Sikorski został zaszczuty

Michał Kamiński: Radosław Sikorski został zaszczuty

- To niedobrze świadczy o polskiej polityce, że tacy ludzie muszą z niej odchodzić - w ten sposób Michał Kamiński z PO skomentował decyzję Radosława Sikorskiego o niekandydowaniu w październikowych wyborach do Sejmu. - Sikorski był super facet i został zaszczuty - podkreślił.

Share
d42221r

Zdaniem Kamińskiego były marszałek Sejmu, a wcześniej szef MSZ, "swoim talentem przeszkadzał wielu ludziom". - Wiele z nich miało świadomość, że nie dorasta mu do pięt, więc go zaszczuwali - stwierdził.

- Sikorski był super facet i został zaszczuty - powiedział polityk PO. Zaznaczył jednak, że Sikorski zdecydował się odejść z polityki, ale nie z powodu kolegów partyjnych. Jak podkreślił, były szef MSZ "jest w Platformie bardzo szanowany". - To jego decyzja, może zdał sobie sprawę, że on i jego rodzina płacą ogromną cenę za to, że służy Polsce - ocenił.

d42221r

- Podjął decyzję i myślę, że z perspektywy czasu będziemy jako obywatele jej żałować, bo to jest człowiek, który był bardzo profesjonalny. Zachował się tak, pewnie nie chcąc być obciążeniem dla Platformy Obywatelskiej - powiedział Kamiński.

Sikorski poinformował o swojej decyzji w poniedziałek wieczorem na Twitterze. "Zdecydowałem, że nie będę kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych" - napisał. "Dziękuję mieszkańcom ziemi bydgoskiej za to, że przez dekadę miałem zaszczyt Państwa reprezentować" - dodał.

Według wstępnych przymiarek jedynką listy PO w Bydgoszczy, zamiast Sikorskiego, będzie prawdopodobnie bliska współpracowniczka premier Ewy Kopacz, szefowa MSW Teresa Piotrowska.

Sikorski przestał być marszałkiem Sejmu 23 czerwca. O jego rezygnacji, dwa tygodnie wcześniej, 10 czerwca informowała szefowa rządu. Wraz z Sikorskim dymisje, będące pokłosiem upublicznienia w internecie materiałów ze śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej, złożyło m.in. trzech ministrów: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat i skarbu Włodzimierz Karpiński.

Sikorski motywował swą decyzję "troską o Platformę Obywatelską - jedyną partię, która jest w stanie utrzymać tę pozycję, którą Polska wypracowała sobie zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju, w ostatnich latach".

d42221r

Podziel się opinią

Share
d42221r
d42221r
Więcej tematów