Trwa ładowanie...
15-10-2014 20:55

Michaił Gorbaczow do Ukraińców: opamiętajcie się

Michaił Gorbaczow apeluje do władz w Kijowie o opamiętanie. Były prezydent ZSRR skrytykował inicjatywę budowy umocnień na ukraińsko-rosyjskiej granicy. Polityk sugeruje również, aby Zachód złagodził sankcje nałożone na Rosję.

Michaił Gorbaczow do Ukraińców: opamiętajcie sięŹródło: AFP, fot: Scott Olson
d26bla7
d26bla7

Michaił Gorbaczow w rozmowie z dziennikiem "Rossijskaja Gazieta" tłumaczy, że budowa na granicy jakichkolwiek "ścian" zaszkodzi procesom pokojowym.

W opinii byłego prezydenta ZSRR, sytuacja we wschodnich regionach Ukrainy jest "bardzo krucha". Dlatego - jak zauważa - najważniejszy jest dialog i przestrzeganie porozumień o zawieszeniu broni.

Laureat pokojowej nagrody Nobla wezwał również zachodnich polityków do złagodzenia sankcji wobec Rosji. Zdaniem Gorbaczowa, poprawie wzajemnych stosunków będzie sprzyjać wyjście sobie naprzeciw.

- Rosja taki krok już zrobiła, rezygnując z sankcji odwetowych - twierdzi rosyjski polityk i dodaje, że "teraz kolejny ruch należy do zachodnich partnerów".

We wcześniejszych wywiadach Michaił Gorbaczow uznał aneksję Krymu za dokonanie się "historycznej sprawiedliwości". Twierdził także, że kryzys ukraiński to jeden ze skutków "pieriestrojki", a ukraińskie władze nie potrafiły kontynuować demokratycznych reform i zwalczyć korupcji.

d26bla7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26bla7
Więcej tematów